Rozenek-Majdan vs. Kaczoruk: sprawa wagi publicznej – raport PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Informacja Prasowa - 26.10.2016
195

Sprawa wagi publicznej - raport PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Prowadzenie jawnego konfliktu nigdy nie było tak proste. Dzięki mediom społecznościowym Renata Kaczoruk i Małgorzata Rozenek-Majdan mogą komunikować do woli. Pytanie, kiedy znudzi się to pozostałym użytkownikom social mediów.

Jeden z najdroższych programów w historii polskiej telewizji – „Azja Express” – od pierwszego odcinka budzi skrajne emocje. Ma równie wielu zwolenników, co przeciwników. Krytykę wzbudziła sama konwencja show, która zakłada,  że uczestnicy zdani tylko na siebie, muszą przeżyć w Azji za dolara dziennie. Pojawiły się zarzuty, że program utrwala stereotypy, jest nieetyczny, bo jest formą „zabawy bogatych w biednych”. Oliwy do ognia dolewają ponadto celebrytki, które z udziałem swoich partnerów toczą otwarty konflikt w mediach społecznościowych. Chodzi o Renatę Kaczoruk, partnerkę Kuby Wojewódzkiego raz Małgorzatę Rozenek-Majdan, żonę Radosława Majdana. Obie panie nie polubiły się podczas trwania programu. Co więcej – telewizyjny show potraktowały bardzo poważnie, ponieważ  konflikt zapoczątkowany w Azji trwa po dziś dzień.

Według badania PRESS-SERVICE Monitoring Mediów od 7 września (emisja pierwszego odcinka programu „Azja Express”) do 25 października w mediach tradycyjnych pojawiło się w sumie 2 507 publikacji na temat Renaty Kaczoruk i Małgorzaty Rozenek-Majdan. Tematem interesują się głównie media plotkarskie. W mediach społecznościowych natomiast ukazało się 2 696 wpisów w kontekście konfliktu celebrytek. Większość z nich pojawiła się na portalu Facebook. Autorkami przeważającej części wpisów są kobiety.

liczba-publikacji-na-temat-konfliktu-celebrytek

Firma PRESS-SERVICE Monitoring Mediów porównała ponadto popularność obu celebrytek. Nie dziwi, że to na temat Perfekcyjnej Pani Domu zgromadzono więcej publikacji niż o debiutującej w telewizji – Renacie Kaczoruk. Małgorzata Rozenek-Majdan w okresie od 7 września do 25 października pojawiła się w mediach tradycyjnych 6 201 razy, natomiast Renata Kaczoruk – 3 329. Różnica w liczbie publikacji między paniami jest jeszcze większa w mediach społecznościowych. O Perfekcyjnej Pani Domu opublikowano 24 902, a o Renacie Kaczoruk – 7 927 wpisów.

malgorzata-rozenek-majdan
renata-kaczoruk

W mediach zachowanie modelki Renaty Kaczoruk było często krytykowane. Przyczyniała się do tego sama zainteresowana, która z odcinka na odcinek pokazywała, że najważniejsza jest dla niej wygrana, nawet kosztem innych. Celebrytka m.in. złamała umowę koleżeńską, czy odmawiała pomocy pozostałym uczestnikom show. Swój sprzeciw wobec zachowania koleżanki z programu na wizji wyrażała Małgorzata Rozenek-Majdan. Ostra reakcja spotkała modelkę także w internecie.  Sama Kaczoruk swój medialny wizerunek tłumaczyła zmanipulowaniem przekazu (montaż).

W obronę ukochanej włączył się partner modelki – Kuba Wojewódzki. W wywiadzie dla Playboy.pl mówił:

Będę ją bronił przed ludźmi, którzy grają nie fair, a przebierają się w strój drużyny reprezentanta moralności. Małgosia i Radek są tego przykładem. Grają nieczysto. A ja w obronie najbliższych też potrafię faulować. Jeśli ich tonacja względem Renaty i jej tak zwanego skandalicznego zachowania się nie zmieni, to ja też zmienię ton. I wtedy Radkowi może opaść szczęka do murawy. Bo można sobie sfałszować twarz, ale przeszłości się nie da. Koleżanka Rozenek weszła do show-biznesu jak do agencji towarzyskiej. Rozp…, na szczęście chwilowo, małżeństwo Karolinie Ferenstein. Ale na tym nie poprzestała. Zrobiła sobie listę… I ta osoba chce mi mówić o etyce, moralności i elegancji w zachowaniu? Stare grzechy rzucają długie cienie. Doda opowiadała mi o podsłuchu, jaki zamontowała w samochodzie Radka, żeby sobie posłuchać, jak ją romantycznie zdradza. I on mi chce mówić o elegancji. Kiepski bramkarz nie podskoczy do poziomu profesjonalnego sędziego. (Playboy.pl, 2016.10.12)

Małgorzata Rozenek-Majdan skomentowała słowa Wojewódzkiego na Instagramie krótko:

Środowy wieczór jak zawsze z „Azja Express TVN”. Superprogram. PS. Kubo, po tym odcinku rozumiemy Twoje frustracje trochę lepiej. PSS. Szykuje się proces roku.

Ostrzej wypowiedź obrońcy Kaczoruk skomentował Radosław Majdan:

Kubo, jesteś dla mnie nikim, wiec nie uda Ci się mnie obrazić. Obraziłeś jednak kobietę, która jest matką dwójki dzieci i moją żoną. Ale nawet w najgorszych wydarzeniach i osobach zawsze trzeba dopatrywać się wyłącznie pozytywnych stron. I tak będzie tym razem! Odszkodowanie, które dostaniemy od Ciebie w sądzie, trafi na konto jednej z instytucji charytatywnej.

Tę publiczną wymianę zdań zakończyć chciała Małgorzata Rozenek-Majdan. Według mediów, żeby zakopać wojenny topór, zaproponowała celebrytce spotkanie. Za pośrednictwem Facebooka modelka odmówiła, argumentując to nieodpowiednim zachowaniem Rozenek. Sugerowała jednocześnie, że Perfekcyjna Pani Domu ma znacznie więcej lat niż podaje publicznie, a propozycja spotkania jest dla niej jedynie sposobem na promocję.

Czy będzie dalszy ciąg wymiany komunikatów, listów otwartych i oświadczeń? Temat można przecież kontynuować, wciąż nie jest zakończony. Pytanie, czy kogoś to jeszcze interesuje. Zasada „nieważne jak mówią, ważne, że mówią” w końcu musi się przecież znudzić.

Natalia Maćkowiak

Starszy Analityk Mediów

Comments

comments

195
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...