Sławomir Kamiński szefem działu Foto „Wyborczej” i Agencji Wyborcza.pl

Informacja Prasowa - 25.01.2023
33

To uznany fotoreporter i laureat wielu prestiżowych konkursów fotografii prasowej

Od lutego 2023 r. zespołem Foto „Gazety Wyborczej” i jednocześnie Agencji Wyborcza.pl pokieruje Sławomir Kamiński. To uznany fotoreporter i laureat wielu prestiżowych konkursów fotografii prasowej, m.in. autor Zdjęcia Roku wybranego w konkursie Grand Press Photo 2019, związany z redakcją „Wyborczej” od 30 lat.
 
 Sławomir Kamiński jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie fotografii prasowej. Ma wiedzę, doświadczenie i – co bardzo ważne – energię do działania. Bardzo się cieszę, że zgodził się objąć to stanowisko – mówi Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej”, odpowiedzialny m.in. za obszar Foto.  Lubię wracać do korzeni, do początków „Wyborczej”, kiedy w ultrakrótkim czasie powstała najlepsza w kraju redakcja dziennika. Od samego początku jej silną stroną była fotografia. Dzisiaj rozwijamy serwis informacyjny z największą liczbą subskrybentów cyfrowych w Polsce. Dlatego, tak jak w latach 90., potrzebujemy zgranego i zmotywowanego zespołu oraz świetnie ilustrowanych materiałów – najchętniej zdjęciami naszych fotoreporterów, a także najlepszych światowych agencji fotograficznych.
 
– Jestem fotoreporterem, który żyje newsem, dla którego każdy kolejny dzień to czysta kartka. Moja nowa rola to ukłon w kierunku takiej właśnie fotografii i rzetelnej informacji w najlepszym wydaniu, firmowanej przez „Gazetę Wyborczą” – dodaje Sławomir Kamiński.
 
Sławomir Kamiński będzie szefem zarówno działu Foto „Wyborczej”, jak i Agencji Wyborcza.pl. Wcześniej działała ona pod nazwą Agencja Gazeta, a powstała w 1994 r. Obecnie reprezentuje kilkudziesięciu fotoreporterów, zdobywców prestiżowych nagród w konkursach m.in. World Press Photo, Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto i Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej. Zdjęcia fotoreporterek i fotoreporterów „Wyborczej” ilustrują aktualne wydarzenia w Polsce i na świecie w papierowych wydaniach gazet i magazynów, zasilają serwisy informacyjne Wyborcza.pl, Gazeta.pl i innych marek Agory, a także wielu newsowych mediów, w tym największej światowej agencji fotograficznej Reuters. Więcej informacji – na agencjawyborcza.pl.
Na stanowisku szefa działu Foto „Wyborczej” i Agencji Wyborcza.pl Sławomir Kamiński zastąpi Beatę Łyżwę-Sokół, która zakończyła pracę w Agorze w grudniu 2022 r.
Sławomir Kamiński to fotoreporter, od 30 lat związany z „Gazetą Wyborczą”. Pracował w tygodnikach i miesięcznikach, ale to dziennik stał się jego żywiołem. Od 1991 r. sfotografował wszystkich prezydentów, premierów i dziewięć kadencji Sejmu. Laureat kilkunastu nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach fotografii prasowej, w tym zdobywca nagrody głównej za Zdjęcie Roku w konkursie Grand Press Photo 2019. Jego prace publikowane były we wszystkich znaczących polskich tygodnikach i dziennikach, a także w takich tytułach zagranicznych. jak francuski „Liberation”, amerykański „Newsweek”, szwedzki „Dagens Nyheter”, niemiecki „Berliner Zeitung” i innych. Jego zdjęcia pojawiły się w kilkudziesięciu książkach, brał również udział w dużych realizacjach reklamowych. Jego newsowe fotografie można zobaczyć w serwisie Agencji Wyborcza.pl oraz światowym serwisie agencji Reuters. Jest jurorem w wielu konkursach fotograficznych, z wielkim zamiłowanie prowadzi również warsztaty fotograficzne oraz swoje konto na Instagramie.

Comments

comments

33
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...