Sebastian Stępak prezesem zarządu agencji MSL

Informacja Prasowa - 29.04.2020
103

Sebastian Stępak prezesem zarządu agencji MSL

Sebastian Stępak obejmuje funkcję prezesa zarządu agencji MSL, zastępując w tej roli Sebastiana Hejnowskiego, który rozstaje się z Grupą Publicis.

Sebastian Hejnowski zrezygnował z funkcji prezesa zarządu MSL po dziewięciu latach pracy w Grupie Publicis.

– W każdej organizacji przychodzą momenty rozstań. Sebastian Hejnowski niewątpliwie wniósł istotny wkład w budowanie grupy MSL w Polsce i w regionie. Stworzył zespół, który dzisiaj jest gotowy na największe wyzwania. Życzę mu powodzenia i nowych wyzwań, które przyniosą mu takie sukcesy jak dotychczas – mówi Tomasz Pawlikowski, co-CEO Publicis Groupe w Polsce.

Sebastian Hejnowski był jednym z udziałowców agencji Ciszewski PR, którą Grupa Publicis przejęła w 2011 roku i nadała jej nazwę MSL. Był następnie odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój MSL w regionie. Włączył do Grupy istniejące agencje w Bukareszcie i Sofii oraz nowe – w Stambule i Pradze. W tym czasie MSL trzykrotnie (2013, 2015, 2019) zdobyła przyznawany przez Holmes Report tytuł Eastern European Consultancies of the Year, najważniejsze wyróżnienie w branży PR w Europie. Sebastian był też członkiem europejskiego komitetu sterującego MSL. Był jurorem konkursów, m.in. Golden Drum, Cristal Festival, czy Złote Spinacze. Jest wykładowcą akademickim, autorem książek i komentatorem bieżących wydarzeń branżowych, społecznych i politycznych.

–  Jestem dumy z pozycji MSL. Zbudowaliśmy silny zespół, który wraz z klientami umacniał przez lata pozycję public relations w szerokim miksie komunikacji. Wierzę, że MSL pod rządami Sebastiana Stępaka będzie nadal się umacniał i życzę agencji wielu sukcesów – komentuje Sebastian Hejnowski.

Nowym prezesem zarządu MSL zostaje Sebastian Stępak, kierujący agencją na stanowisku dyrektora generalnego od 2015 r. Sebastian posiada blisko 20 lat doświadczenia w branży. Swoją karierę agencyjną zaczynał w 2003 roku, w Ciszewski PR, a następnie pracował w agencjach Sigma i Grayling. W 2011 roku wrócił do swojej pierwszej agencji, która została przejęta przez Grupę Publicis. W 2013 roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego w Publicis Consultants, a w 2015 wrócił do MSL, gdzie do dzisiaj pełni funkcję Dyrektora Generalnego. Stępak był jurorem w Cannes Lions, Clio Awards,  KTR, Złotych Spinaczach, Sabre Awards i wielu innych. Prowadził zajęcia i wykłady na czołowych polskich uczelniach. Specjalizuje się w komunikacji kryzysowej, issue management i kształtowaniu wizerunku osób publicznych.

–  Sebastian Stępak, od lat związany z MSL, a wcześniej również z Ciszewski PR, jest idealnym kontynuatorem procesu rozwoju agencji. Obaj mamy ambitne plany w obszarach PR i Influence w ramach grupy, a obecna sytuacja gospodarcza tylko przyspieszy ich realizację – dodaje Tomasz Pawlikowski.

Sebastian Hejnowski, przez ostatni roku pełnił również funkcję Chief Growth Officera Publicis Groupe. Zarząd Grupy podjął decyzję o nieobsadzaniu nowej osoby na tym stanowisku.

–  Z punktu widzenia organizacji takiej jak nasza, najskuteczniejszym sposobem rozwoju biznesu i poszukiwania jego źródeł, szczególnie w obecnej sytuacji, jest pełne zaangażowanie zarządu i wszystkich managerów w budowanie silnych i bliskich relacji z klientami. Doskonałe rozumienie potrzeb Klientów pozwala nam oferować ekspertyzę i poradę w każdych okolicznościach, a zwłaszcza wtedy gdy tego najbardziej potrzebują – mówi Piotr Piętka, co-CEO Publicis Groupe w Polsce.

Sebastian Hejnowski pozostanie w Grupie do końca bieżącego roku.

 

Comments

comments

103
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...