Santander Bank Polska podwójnie nagrodzony za projekty społeczne

Informacja Prasowa - 05.03.2019
234

Santander Bank Polska podwójnie nagrodzony za projekty społeczne

Santander Bank Polska podwójnie nagrodzony za projekty społeczne

Santander Bank Polska został nagrodzony tytułem „Banku Odpowiedzialnego Społecznie” w konkursie Instytucja Roku organizowanym przez MojeBankowanie.pl. Jako jedyny nagrodzony bank otrzymał to wyróżnienie za dwa projekty społeczne: Santander Universidades oraz Program Stypendialny Fundacji Santander Bank Polska.

Konkurs Instytucja Roku to plebiscyt prowadzony przez ekspertów portalu MojeBankowanie.pl. W najnowszej edycji, oprócz wyróżnień w sferze jakości usług finansowych, nagrodzone zostały także działania z zakresu społecznej odpowiedzialności banków. Kapituła konkursu, złożona z przedstawicieli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i portalu MojeBankowanie.pl, przyznała w tej kategorii tytuł „Banku Odpowiedzialnego Społecznie” Santander Bank Polska za projekty wpierające edukację – Santander Universidades i Program Stypendialny Fundacji Santander Bank Polska.

Santander Bank Polska jako jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, doskonale zdaje sobie sprawę ze zobowiązań wobec swoich interesariuszy. Z dużą powagą podchodzimy do realizacji strategii z zakresu odpowiedzialności. Koncentrujemy się na realizacji kilku celów wynikających ze Strategii Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które są najbardziej spójne z naszą działalnością biznesową i na których realizację mamy największy wpływ jako instytucja finansowa. Jednym z kluczowych obszarów w tym względzie są działania wspierające dostęp do edukacji oraz promujące uczenie się przez całe życie. Dobrej jakości wykształcenie stanowi bowiem podstawę zrównoważonego rozwoju oraz inkluzywnej gospodarki – mówi Katarzyna Teter, menedżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Santander Bank Polska.

Inwestycja w młode pokolenie

Program Santander Universidades zapewnia studentom wielowymiarowe wsparcie m.in. poprzez stypendia, programy wymiany i projekty realizowane we współpracy z najlepszymi uniwersytetami z różnych krajów, edukację finansową, ofertę praktyk i staży oraz możliwość uczestnictwa w wielu konferencjach, szkoleniach i wydarzeniach.

– Jednym z fundamentów polityki społecznego zaangażowania prowadzonej przez Santander Bank Polska jest wspieranie szkolnictwa wyższego oraz idei przedsiębiorczości wśród nowego pokolenia. Program Santander Universidades jest przykładem współpracy między światem biznesu, a światem nauki, które jak pokazują nasze doświadczenia mogą się wzajemnie inspirować i uzupełniać – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor biura Santander Universidades.

Bank wspiera także szkoły wyższe w budowaniu relacji z uniwersytetami z całego świata. Projekt jest już realizowany we współpracy z blisko 60. uczelniami wyższymi w całej Polsce.

Kapituła konkursu doceniła również Program Stypendialny Fundacji Santander Bank Polska, wspierający finansowo wybitnych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Stypendium stanowi nagrodę za trud włożony w naukę. Jest też zachętą, która motywuje młodzież do dalszej pracy i osiągania jeszcze lepszych wyników oraz rozwijania swoich talentów.

Program Stypendialny fundacji to inwestycja w rozwój talentów dzieci i młodzieży. Dzięki naszemu wsparciu młodzi stypendyści mogą skorzystać z dodatkowych zajęć, warsztatów oraz innych form rozwoju własnego talentu. Wierzymy, że stypendium to inwestycja w przyszłość – mówi Marzena Atkielska, Prezes Fundacji Santander Bank Polska im. I.J. Paderewskiego.

Fundacja co roku wspiera stypendiami 20 uczniów wyróżniających się szkolnymi oraz pozaszkolnymi osiągnięciami. Wśród nich znaleźli się m.in. wybitni naukowcy, uzdolnieni sportowcy czy zaangażowani społecznie wolontariusze.

Comments

comments

234
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...