Rusza jesienne pasmo publicystyczne Onetu

Informacja Prasowa - 16.09.2016
242

Onet stawia na publicystykę i cenione dziennikarskie nazwiska

Uznani goście, aktualne komentarze do wydarzeń społeczno-politycznych i pluralizm opinii – po wakacjach rusza jesienne pasmo publicystyczne Onetu, w którym obok „Subiektywnego” i „Burzy politycznej” zadebiutują autorskie programy Andrzeja Gajcego, Andrzeja Stankiewicza, Iwony Kutyny i Renaty Kim.

Od poniedziałku do piątku użytkownicy Onetu w paśmie publicystycznym znajdą wywiady z politykami, komentatorami życia publicznego, ekspertami różnych dziedzin – każdego dnia portal zaprezentuje innego prowadzącego, nowych gości i niebanalne tematy.

W jesiennym paśmie publicystycznym Onetu proponujemy siedem autorskich programów prowadzonych przez znanych i cenionych dziennikarzy Grupy Onet-RAS Polska. Każdy z nich to inna osobowość, inne spojrzenie na aktualne wydarzenia i odmienna perspektywa oceny sytuacji społeczno-politycznej. Dzięki temu publicystyka Onetu będzie dostarczała odpowiedzi na wszystkie nurtujące Polaków pytania – i to w krótkiej, dynamicznej formie, która najlepiej sprawdza się w Internecie – komentuje Sabina Lipska, Group Video Director w Grupie Onet-RAS Polska.

Publicystyczny tydzień w Onecie rozpoczyna poniedziałkowa premiera „Tomasz Lis.”. To już drugi sezon programu, w którym każdy nowy odcinek jest nadawany na żywo o godz. 15:00 na Onet.pl i Newsweek.pl. Redaktor naczelny Newsweeka, zapraszając do programu znanych komentatorów oraz opatrując wydarzenia ostatniego tygodnia autorskim komentarzem, podobnie jak w pierwszej serii będzie dostarczał widzom solidną dawkę publicystyki na najwyższym poziomie.

W pozostałe dni tygodnia programy publicystyczne będą miały swoje premiery o godz. 10.30. We wtorki będą pojawiać się na zmianę Iwona Kutyna oraz Renata Kim z „Newsweek Polska”. Obie dziennikarki chcą się skupić na społecznych aspektach bieżących wydarzeń. Z kolei środa to dzień Andrzeja Gajcego i Andrzeja Stankiewicza. Gajcy w swoim „Posłowiu” będzie pokazywać głębszy sens bieżących zdarzeń i przełamywać tzw. „partyjne przekazy dnia”. Natomiast Andrzej Stankiewicz, autor „Stanu wyjątkowego”, przede wszystkim stawia na wyjątkowych gości – polityków, sportowców i artystów.

W drugiej połowie tygodnia emitowane będą programy, które gościły już na Onet.pl wiosną tego roku. W czwartki o godzinie 10:30 na użytkowników czeka „Burza polityczna”, czyli spotkanie z najważniejszymi polskimi politykami, którzy w krzyżowym ogniu pytań Agnieszki Burzyńskiej, dziennikarki działu politycznego „Faktu”, tłumaczą się z działań własnej formacji partyjnej. Z kolei piątek to dzień „Subiektywnego” Bartosza Węglarczyka, który zamierza poświęcać dużo uwagi polityce zagranicznej i wydarzeniom międzynarodowym.

To już drugi sezon programowy na łamach Onet.pl. Wiosną tego roku Grupa Onet-RAS Polska zaprezentowała ponad 30 własnych produkcji wideo. Niebawem w serwisach Grupy zadebiutują kolejne programy publicystyczne, lifestylowe, rozrywkowe i sportowe, które będą stanowić istotne dopełnienie oferty Onetu w obszarze wideo.

Comments

comments

242
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...