Rusza akcja – Ochronna paczka dla Powstańca

Informacja Prasowa - 09.04.2020
263

Rusza akcja „Ochronna paczka dla Powstańca

BOHATERON DZIĘKI WSPARCIU PKN ORLEN ZADBA O BEZPIECZEŃSTWO POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH W CZASIE EPIDEMII – RUSZA AKCJA „OCHRONNA PACZKA DLA POWSTAŃCA”

 Powstańcy Warszawscy, obecnie bardziej niż kiedykolwiek potrzebują naszej pomocy i wsparcia.
W okresie świąt wielkanocnych blisko 1400 Powstańców Warszawskich z całej Polski oprócz tradycyjnej kartki z życzeniami i listu zawierającego informacje na temat bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa otrzyma – dzięki wsparciu PKN ORLEN – środki ochrony osobistej. Dodatkowo organizatorzy akcji BohaterON uruchamiają specjalny numer telefonu, pod który Bohaterowie mogą zadzwonić, kiedy będą potrzebować pomocy lub poczują się samotni.

Wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie seniorów znaczne ograniczenia, dotyczące przemieszczania się, skłoniły nas do organizacji tego typu pomocy. Bardzo wielu Powstańców żyje samotnie i skromnie, nie mogąc pozwolić sobie na większe wydatki. Paczki trafią do osób, które co roku otrzymują od nas korespondencję w ramach akcji BohaterON. Chcemy zadbać o wszystkich tak potrzebę przygotowania szczególnych paczek tłumaczy Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka kampanii BohaterON – włącz historię!

Społeczna odpowiedzialność biznesu nabiera w tych trudnych czasach nowego, bardzo wymiernego znaczenia. Jesteśmy solidarni i staramy się pomagać wszystkim, którzy naszego wsparcia potrzebują. Nie zapominamy również o Powstańcach Warszawskich, naszych bohaterach, którzy narażali swoje życie walcząc o Ojczyznę. Dołączamy  do wspaniałej inicjatywy „Ochronna Paczka dla Powstańca” i przekazujemy środki na zakup produktów ochrony osobistejmówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Oprócz tradycyjnych kartek z życzeniami wielkanocnymi w przesyłkach znajdą się rękawiczki, maski ochronne i płyn do dezynfekcji rąk.  Jest to odpowiedź organizatorów na trudną sytuację związaną z koronawirusem, która pozbawiła ich możliwości bezpośrednich spotkań z Powstańcami. Bohaterowie otrzymają również najważniejsze informacje dot. profilaktyki i procedur postępowania w związku z epidemią.

W listach dołączonych do paczek ZNAJDZIE SIĘ SPECJALNY NUMER TELEFONU, pod który dzwoniąc, Powstańcy będą mogli uzyskać niezbędną pomoc w codziennym funkcjonowaniu (wyręczenie w zakupach, wizyta w aptece, dostarczanie ciepłych obiadów) oraz informacje o aktualnych zaleceniach w kraju, a także wtedy, kiedy poczują się samotni.

– Dotarły do nas sygnały, że spora część Powstańców samotnie spędzi również Wielkanoc, dlatego znaleźliśmy sposób, aby za sprawą tak drobnego gestu, jakim jest uruchomienie telefonu ułatwić im uzyskanie pomocy i umilić ten trudny czas. Chcemy mieć pewność, że mają właściwą opiekę i czują się dobrze. Herbatka i ciastko mogą poczekać, ale rozmowa już nie! Jesteśmy dla nich – nie tylko w okresie sierpniowych rocznic dodaje Łesiuk-Krajewska organizatorka akcji.

Projekt „Ochronna Paczka dla Powstańca” jest zrealizowany dzięki współpracy z PKN ORLEN – Partnerem Strategicznym akcji.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku w ramach ustanowionej w 2019 roku Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. Dzięki czterem edycjom akcji każdy mógł wysłać kartkę z życzeniami dla Powstańców Warszawskich. Od początku trwania kampanii do uczestników walk o stolicę trafiło ponad 830 tys. pocztówek, listów i laurek, dostarczając adresatom wiele radości i wzruszeń. Oprócz podtrzymywania pamięci o bohaterach, organizatorzy oferują kombatantom również pomoc bezpośrednią: ciepłe posiłki z dowozem do domu, opłacenie dodatkowych godzin pracy sióstr PCK, wykonanie drobnych remontów, m.in. przystosowanie łazienki do potrzeb osoby starszej, a także pomoc medyczną.

Comments

comments

263
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...