Rowerowy debiut JZO Team

Redakcja PR - 28.09.2018
187

Pasja do dwóch kółek połączyła 14 pracowników JZO S.A., którzy 29 września wystartują w Rowerowym Biegu Piastów

Rowerowy JZO Team wyruszy z Jakuszyc by zmierzyć się z trasą przebiegającą przez Góry Izerskie.

Na starcie Biegu staną zawodowi kolarze, wysportowani amatorzy, rekreacyjni rowerzyści, a nawet najmłodsi fani rowerowej jazdy. W tym gronie zadebiutuje JZO Team, na czele którego stanął pomysłodawca projektu – Wojciech Falkowski, kierownik Działu Uszlachetnienia w JZO.

„Pomysł stworzenia drużyny i wspólnego startu w Rowerowym Biegu Piastów to nasza spontaniczna inicjatywa. Dotąd tworzyły się niewielkie grupki pracowników, jeżdżących razem na rowerach. Pomyślałem, że moglibyśmy zebrać siły i wziąć udział w jakimś wydarzeniu. Udało nam się zebrać drużynę i rozpoczęliśmy wspólne treningi. Otrzymaliśmy też wsparcie pracodawcy – mamy zespołowe stroje i wyglądamy jak na oficjalną drużynę przystało. To naprawdę fajne uczucie, móc występować w stroju z własnym nazwiskiem i logo firmy, którą się reprezentuje” – powiedział Wojciech Falkowski.

Jak zapowiadają organizatorzy Biegu, tegoroczna trasa będzie trudna i bardzo zróżnicowana. Na zawodników czekają odcinki asfaltowe, strome zjazdy i podjazdy po kamieniach, jak również fragmenty szutrowe, trawiaste i ziemne. Uczestnicy wyścigu mogli wybrać dystans spośród trzech wyznaczonych tras. JZO Team zdecydował się na udział w wyścigu na dwóch dystansach – Mini i Mega.

Z dystansem Mini zmierzy się 6 zawodników tego zespołu: Anna Kupis, Anna Świerk, Małgorzata Krupa, Czesław Kocoń, Dominik Dąbrowski i Daniel Strągowski, który zdecydował się pokonać ten ponad 18-kilometrowy dystans nie tylko z koleżankami i kolegami z pracy, ale też ze swoimi dziećmi. W wyścigu na 41 kilometrowym odcinku wystartują: Ireneusz Koziura, Jerzy Kramarczyk, Łukasz Bieliński, Mariusz Machnikowski, Piotr Zytner, Sławomir Banasik, Arnold Fidor i Wojciech Falkowski.

JZO Team zapowiada, że wrześniowy debiut nie jest jednorazową inicjatywą, a dopiero początkiem wspólnych zmagań sportowych. „W tym roku to raczej jedyna impreza rowerowa, w której wystartujemy, bo zbliża się sezon zimowy – za to już wiosną weźmiemy udział w kolejnym rajdzie rowerowym” – zapowiedział Wojciech Falkowski.

Comments

comments

187
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...