Robert Feluś zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego „Faktu”

Redakcja PR - 04.09.2018
150

Robert Feluś zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego „Faktu”

Ringier Axel Springer Polska poinformował, że w poniedziałek Robert Feluś zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego „Faktu”. Powodem jest mocno krytykowany artykuł o śmierci syna Leszka Millera.

 

Decyzja została podjęta w związku z artykułem, który pojawił się w sobotnim wydaniu magazynu „Fakt na Weekend” – podał Ringier Axel Springer Polska w oświadczeniu przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.   – Przyjmując rezygnację Pana Roberta Felusia, Zarząd Ringier Axel Springer Polska podkreślił, że wiarygodność i prawdziwość informacji jest dla Spółki równie ważna, co wrażliwość społeczna. Będąc jedną z największych firm medialnych w Polsce, jesteśmy świadomi naszej roli i misji, które chcemy nieprzerwanie pełnić – dodała firma.

 

Krytyka i pozew za artykuł o śmierci syna Leszka Millera Leszek Miller junior, syn byłego premiera Leszka Millera, zmarł w niedzielę 26 sierpnia. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo, wieszając się (tak stwierdziła partnerka mężczyzny, która znalazła jego ciało). W sobotę został pochowany w Żyrardowie. W sobotnio-niedzielnym numerze „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska) opisano tę sprawę w dodatku „Fakt na weekend”. Na pierwszej stronie dodatku pojawiła się fotografia Leszka Millera z synem oraz tytuł: „Ojciec wybrał politykę, a syn sznur”. Publikację skrytykowało wielu dziennikarzy i polityków aktywnych na Twitterze. Robert Feluś w sobotę przed południem zamieścił tam krótkie przeprosiny. – Wszystkich, którzy czują się urażeni tytułem do tekstu o życiu Leszka Millera juniora, przepraszam – stwierdził.

W poniedziałek po południu Leszek Miller poinformował na Twitterze, że pozywa tabloid za publikację z weekendu. – W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik „Fakt” dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i red. naczelnemu – stwierdził były szef rządu.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Comments

comments

150
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...