PZU dzieciom

Informacja Prasowa - 06.12.2017
153

PZU dzieciom

Grudzień to miesiąc wyjątkowy, szczególnie dla dzieci. Szkoły i ulice błyszczą światłami, w domach unosi się zapach pierników, a Mikołaj zostawia piękne prezenty pod choinką. O swoich małych podopiecznych pamiętają także Opiekunowie PZU. Przez cały grudzień odwiedzają dzieci ze świątecznymi prezentami. Są to dzieci, które zostały ranne lub straciły rodziców w wypadku, którego sprawca miał polisę OC w PZU SA.

Przed Świętami Bożego Narodzenia, prawie setka dzieci wraz z rodzeństwem dostanie od Opiekunów PZU paczkę. Będą w niej zabawki, bajki, kolorowanki, naklejki, a także krzyżówki, gry edukacyjne oraz gadżety zapewniające bezpieczeństwo: kaski, ochraniacze, latarki, breloki odblaskowe, plecaki turystyczne, czapeczki chroniące przed słońcem oraz bidony.

Dzieciom poszkodowanym w wypadkach, chcemy dać coś o wiele cenniejszego niż jedynie wypłatę odszkodowania. Zależy nam na tym, aby wymazać z ich pamięci przykre doświadczenia związane z wypadkiem. Dlatego też, zapewniamy im kompleksową i długoterminową pomoc specjalistów, zapraszamy na wyjazdy terapeutyczno-wypoczynkowe oraz odwiedzamy ich  z prezentami urodzinowymi czy Świątecznymi. Wierzymy, że te małe kroki mogą razem spowodować duże zmiany, które na stałe przywrócą radość z życia i uśmiech na buziach naszych podopiecznych. Dla nas najważniejsze jest, aby dzieciaki jak najszybciej odzyskiwały zdrowie i równowagę emocjonalną.– powiedziała Irmina Nowak, dyrektor ds. obsługi szkód osobowych i świadczeń w PZU.

Każdego roku dochodzi w Polsce do kilku tysięcy wypadków drogowych z udziałem najmłodszych. Za tymi liczbami kryją się ludzkie dramaty, szczególnie dotkliwe dla dzieci, na których traumatyczny wypadek może odbić duże piętno. Z myślą o dzieciach zmagających się z takimi przeżyciami PZU prowadzi bezpłatny program mający na celu kompleksową opiekę rehabilitacyjno  – psychologiczną. Program obejmuje m.in:

-> stacjonarne turnusy terapeutyczno – wypoczynkowe, w czasie, których dzieci i ich opiekunowie, pod czujnym okiem psychologów i pedagogów uczestniczą w grupowych i indywidulanych zajęciach terapeutycznych.
-> leczenie i rehabilitację w placówkach medycznych współpracujących z PZU.
-> aktywizację społeczną dzieci, które stały się po wypadku na trwałe niepełnosprawne.
-> pomoc w uzyskaniu świadczeń od instytucji państwowych i organizacji pozarządowych.

Poza działaniami służącymi wsparciu poszkodowanych w wypadkach, PZU prowadzi również liczne projekty, które mają na celu ograniczenie liczby wypadków. Skala zaangażowania PZU w działania prewencyjne czyni z firmy niezaprzeczalnego lidera na polskim rynku ubezpieczeniowym. Każdego roku PZU przeznacza kilkadziesiąt milionów złotych na działania prewencyjne, które wspierają
m.in. Policję, Państwową i Ochotniczą Straż Pożarną, GOPR oraz WOPR.

Comments

comments

153
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...