Premiera podcastu „Mafia po polsku” Piotra Najsztuba i Piotra Pytlakowskiego już w poniedziałek na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM

Informacja Prasowa - 15.10.2021
10

Premiera podcastu "Mafia po polsku" Piotra Najsztuba i Piotra Pytlakowskiego już w poniedziałek na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM

Premiera podcastu „Mafia po polsku” Piotra Najsztuba i Piotra Pytlakowskiego już w poniedziałek na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM

 
Gangstersko-mafijna Polska lat 90. to dla niektórych wspomnienie zamierzchłej przeszłości, dla innych – zupełnie nieznany, egzotyczny świat, w który trudno teraz uwierzyć. Już w poniedziałek, 18 października na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM będzie można posłuchać nowego podcastu o początkach polskich gangów, złotym okresie polskiej mafii, a następnie jej spektakularnym upadku. Pierwszy odcinek serii przygotowanej przez znanych dziennikarzy Piotra Najsztuba i Piotra Pytlakowskiego będzie dostępny dla wszystkich internautów, a kolejnych będą mogli wysłuchać subskrybenci TOK FM Premium. 
 
Piotr Najsztub przy udziale wieloletniego dziennikarza śledczego Piotra Pytlakowskiego w nowym podcaście TOK FM pokazuje gangstersko – mafijną Polskę sprzed zaledwie dwudziestu kilku lat.
Polscy mafiozi lat 90. używają broni maszynowej i bomb. Niektórzy jeżdżą mercedesami, ale ci na dorobku – trabantami i ładami. Czasem mieszkają w willach, a czasem w blokach. Potrafią wozić towary całymi pociągami, a narkotyki produkować w fabrykach, dbając o najwyższą jakość towaru. Umownie nazywano ich Wołominem i Pruszkowem, tak naprawdę mieszkali w wielu dzielnicach Warszawy i podwarszawskich miejscowościach, a niektórzy ze znanych gangsterów – także w innych regionach Polski.
Polska mafia to także wprowadzane na krótko przepisy, które umożliwiały dorabianie się fortun w krótkim czasie, ale też przepisy, które pomogłyby walczyć z przestępczością zorganizowaną i korupcją, ale całymi latami ich nie wprowadzano. A więc: słabe państwo z biedną, nierzadko skorumpowaną i słabą policją.
Od czego zaczęła się polska mafia, na czym gangsterzy zarobili najwięcej pieniędzy, jak między sobą walczyli, ale też jak wspólnie się bawili, kim tak naprawdę byli i dlaczego to wszystko bezpowrotnie się skończyło – o tym wszystkim będzie mowa w podcaście „Mafia po polsku”.
Autorami cyklu są dziennikarz śledczy „Polityki” Piotr Pytlakowski i współpracujący z TOK FM Piotr Najsztub, gospodarz poniedziałkowej audycji „Prawda nas zaboli”. Obaj, pracując w mediach w pierwszej połowie lat 90., pisali m.in. artykuły śledcze.

Premiera podcastu „Mafia po polsku” nastąpi w poniedziałek, 18 października o godz. 12:00 na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. Tego dnia dostępne będą dwa pierwsze odcinki serii, z czego pierwszy otwarty dla wszystkich internautów. Kolejne odcinki – łącznie 11 – również publikowane będą w poniedziałki.
Całego cyklu mogą słuchać subskrybenci TOK FM Premium.

Dla nowych użytkowników, zainteresowanych m.in. podcastem Piotra Najsztuba i Piotra Pytlakowskiego, dostępna będzie oferta promocyjna pozwalająca na korzystanie z biblioteki podcastowej TOK FM za 1 zł przez pierwszy miesiąc.

Na tokfm.pl powstaje specjalna strona z podcastem, informacjami o audycji i promocji – tokfm.pl/mafia, która będzie w pełni aktywna po premierze pierwszej części podcastu.

Radio TOK FM sukcesywnie rozwija i wzbogaca swoją cyfrową ofertę. Podcastowa biblioteka stacji to ponad 200 audycji i cykli tematycznych o różnorodnej tematyce – m.in. politycznej, ekonomicznej, społecznej, naukowej i poradnikowej – zawierająca ponad 75 tys. materiałów. Wśród nich są nowe audycje internetowe, udostępnione w ostatnim czasie, np. podcasty historyczne „Nowa Europa Wschodnia”, realizowane przez redakcję serwisu www.new.org.pl oraz „Babel – Rzeczpospolita Multi-Kulti”, kontynuacja dobrze znanego słuchaczom TOK FM „Lechistanu”, drugi sezon serialu dokumentalnego „Piecza” oraz wrześniowa premiera – podcast Magdaleny Rigamonti „WTC. Rykoszet”.

Comments

comments

10
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...