Power speech: Omenaa Mensah – Dlaczego biznes potrzebuje filantropii

Jerzy Ciszewski - 09.11.2022
247

Zawsze powtarzam, że edukacja jest najsilniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmienić świat.

Dlaczego biznes potrzebuje filantropii? – na te pytania odpowiedziała Omenaa Mensah, Prezes Zarządu Omenaa Foundation podczas Kongresu ESG Polska Moc Biznesu (7.11 na PGE Narodowym) – Zawsze powtarzam, że edukacja jest najsilniejszą bronią, której możesz użyć, aby zmienić świat.

 

 

Kiedy 8 lat temu otworzyłam swoją fundację postanowiłam pomagać dzieciakom, dla których los nie był tak łaskawy. Są wśród nich dzieci z Ghany, ale również dzieci z polskich domów dziecka. Aby im żyło się lepiej, trzeba im podać pomocną dłoń. Aby polskie społeczeństwo było bardziej wyedukowane, trzeba pomóc dzieciom z domów dziecka.

Zawsze jest dobry czas, by robić dobre rzeczy – tak mówił M.L.King i my to właśnie robimy. Co jest istotne – filantropia potrzebuje biznesu. W Stanach Zjednoczonych działalność społeczna firm jest na porządku dziennym. W Polsce to zjawisko dopiero się rozwija. Moja firma zajmuje się pośrednictwem między danym przedsiębiorstwem a beneficjentami. Redystrybucja środków u nas jest bardzo prosta – 20 procent idzie na koszty administracyjne, a reszta na bezpośrednią pomoc.

Jednym z narzędzi pomocy jest moda. Zrealizowaliśmy 11 takich projektów.

Wraz z moją fundacją stworzyłam również sztukę teatralną, traktującą o problemach natury rasowej. Rozpoczęliśmy współpracę z Wedlem, który korzysta z surowców z Ghany. Stworzyliśmy kolekcję obuwia ozdobionego rysunkami stworzonymi przez dzieci. Wszystko tak naprawdę zaczyna się w naszym dzieciństwie. Żeby uniknąć patologii społecznych edukacja jest bardzo istotna.

Wybucha konflikt w Ukrainie, a my w 3 tygodnie stawiamy dzienny ośrodek dla dzieci i matek z Ukrainy. Oferujemy naukę języka polskiego, pomoc psychologiczną i wsparcie w dziedzinie poszukiwania pracy. Amerykanie wiedzą, że w DNA każdej firmy powinno być myślenie o innych. To daje przyjemność, to daje radość. Dzięki temu stajemy się lepszymi ludźmi.

 

Comments

comments

247
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...