Polski rynek gier komputerowych jest wart 2 mld zł

Informacja Prasowa - 21.08.2018
107

Polski rynek gier komputerowych jest wart 2 mld zł

W Kolonii rozpoczęły się jedne z największych targów branży gier komputerowych – Gamescom. Nasi producenci są tam bardzo dobrze widoczni. Polskie studia zajmują rekordowa powierzchnię.

W Kolonii zaprezentują się zarówno giganci, tacy jak CD Project i Techland, jak i mniejsi. Polscy twórcy chcą nie tylko pokazać nowe produkcje, lecz także nawiązać współpracę biznesową z wydawcami i innymi deweloperami – informuje „Dziennik. Gazeta Prawna”.

Jednym z najważniejszych wydarzeń, w których uczestniczyć będą Polacy, będą zamknięte pokazy godzinnego fragmentu gry „Cyberpunk 2077”. Zainteresowanie mediów, partnerów biznesowych i inwestorów jest ogromne. Wciąż spływają zgłoszenia od kolejnych osób, które chciałyby uczestniczyć w pokazach odbywających się w strefie biznesowej targów.

W poniedziałek 21 sierpnia CD Projekt powołał nową spółkę – Spokko, która będzie realizowała nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne. Większościowy pakiet udziałów objął CD Projekt, pozostałe zaś przypadną kluczowym osobom odpowiedzialnym za projekt.

Źródło: www.money.pl

Comments

comments

107
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...