Po szampon z własną butelką. Rossmann testuje rewelacyjne rozwiązanie – INNPoland.pl

Informacja Prasowa - 21.01.2020
260

Po szampon z własną butelką. Rossmann testuje rewelacyjne rozwiązanie - INNPoland.pl

Skończył ci się płyn do prania, bierzesz więc pustą butelkę i kierujesz się do drogerii, w której po prostu ponownie napełniasz ją odpowiednim produktem. Taka wizja jest już rzeczywistością dla mieszkańców kilku czeskich miast.

Fot. Rossmann

Popularna sieć drogerii Rossmann prowadzi tam bowiem pilotaż programu mającego zmniejszyć ilość plastikowych odpadów. Mieszkańcy Pragi, Brna, Liberca, Pardubic i Czeskich Budziejowic mogą kupować wybrane produkty w butelkach wielorazowego użytku – a kiedy się skończą, po prostu napełnić je ponowne w automacie znajdującym się w pobliskiej drogerii.

Jak powiedziała INNPoland.pl przedstawicielka czeskiego Rossmanna Olga Stanley, automaty stanęły na razie w dziesięciu sklepach sieci (na 140 w całym kraju). Będą testowane do listopada 2020 r.

Potem ocenimy wyniki i zdecydujemy, czy zachowamy wybrany asortyment, rozszerzymy go na więcej sklepów etc. – stwierdziła.

Program prowadzony jest we współpracy z koncernem Henkel, i to marki należące do tej firmy są dostępne w automatach. Aktualnie można w nich znaleźć osiem produktów: płyny do prania, płukania tkanin i mycia naczyń oraz żel pod prysznic i szampony do włosów.
Kiedy takie rozwiązanie w Polsce?
W polskich miastach można znaleźć pojedyncze sklepy pozwalające nalewać produkt do własnej butelki. Dotychczas jednak żadna z dużych sieci nie zdecydowała się na wprowadzenie takiego rozwiązania u siebie. Podobnie jest w przypadku polskiego Rossmanna – choć nie da się ukryć, że sposób, w jaki jego przedstawiciele odnoszą się do tematu, pozostawia nadzieję, że w razie powodzenia czeskiego pilotażu wszystko jest możliwe.

Niczego nie wykluczamy, jednak dzisiaj nie jestem w stanie ani potwierdzić, ani zaprzeczyć iż planujemy uruchomienie podobnej usługi w polskich drogeriach – odpowiedziała na nasze zapytanie rzeczniczka prasowa polskiej sieci Agata Nowakowska.

Niestety, jako ludzkość nie potrafimy sobie poradzić z produkowaną przez nas ilością plastikowych opakowań jednorazowego użytku – oceniała w rozmowie z INNPoland.pl Katarzyna Guzek z Greeenpeace Polska. – Dane pokazują, że do tej pory zdołaliśmy ponownie przetworzyć zaledwie ok. 9 proc. całego wyprodukowanego plastiku – dodała.

źródło: INNPoland.pl

 

Comments

comments

260
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...