Po 200 latach do opactwa Grimbergen powraca warzenie piwa

Informacja Prasowa - 09.06.2021
79

Po 200 latach do opactwa Grimbergen powraca warzenie piwa

Po 200 latach do opactwa Grimbergen
powraca warzenie piwa

Nowy, wybudowany zgodnie z najnowszą technologią browar w opactwie Grimbergen w Belgii łączy prawie 900-letnią tradycję piwowarską z najlepszymi światowymi metodami warzenia piwa. Tym samym otwiera on nowy rozdział w belgijskim piwowarstwie.

Innowacyjny browar w słynnym opactwie Grimbergen, niedaleko Brukseli, w Belgii, otwiera dla znanej i cenionej marki Grimbergen, nowy rozdział w historii belgijskiego piwa.

Wzniesiono go w miejscu, gdzie blisko 900 lat temu założono opactwo Grimbergen. Warzenie piwa powróci do opactwa po 200 latach – tradycja została przerwana po zniszczeniach budynków w czasie rewolucji francuskiej.

Browar opactwa stanie się centrum innowacji, a także miejscem, w którym wielowiekowa wiedza o warzeniu piwa zaczerpnięta ze starych ksiąg biblioteki opactwa połączy się z nowoczesną technologią. Wszystko po to, aby tworzyć unikalne, limitowane warianty wyjątkowych piw premium.

Z tej okazji marka Grimbergen przygotwała trzy nowe piwa: Grimbergen Magnum Opus Brut Beer, Grimbergen Ignis Quadruple i Grimbergen Astrum Pale Ale.

To zaszczyt być tutaj, na początku kolejnego rozdziału w historii marki Grimbergen i przyczynić się do wzbogacenia tradycji belgijskiego piwa na przyszłość – powiedział podczas otwarcia browaru w opactwie Cees ‚t Hart, CEO Grupy Carlsberg, która jest globalnym licencjobiorcą marki Grimbergen. – Piwo Grimbergen jest w centrum naszego rosnącego portfolio piw kraftowych i specjalności,  i ma wpływ na silny dwucyfrowy wzrost, jaki obserwujemy w tej kategorii. Nowy browar w opactwie to dla nas ważny krok w kierunku dalszego rozwoju specjalności piwnych, aby sprostać ich rosnącemu popytowi na świecie. Wierzymy, że ten piękny, nowy browar zabierze piwoszy z całego świata w niesamowitą podróż odkrywania smaków – dodaje Cees ‚t Hart.

O powstaniu nowego browaru

Browar został zbudowany w ramach współpracy pomiędzy opactwem Grimbergen a Grupą Carlsberg. Ojciec Karel Stautemas, przeor opactwa, odegrał kluczową rolę w powstaniu nowego obiektu i dołączył do zespołu piwowarów jako Piwowar Opactwa i razem z innymi braćmi kontynuować będzie spuściznę warzenia piwa w klasztorze.

Nowy mikrobrowar to miejsce, w którym chcemy wskrzesić dawne tradycje. Tak jak nasz symbol Feniksa – zawsze mamy siłę, by się odradzać, ale też dodawać nowe, świeże spojrzenie. Chcemy łączyć nasze prawie dziewięciowiekowe doświadczenie z innowacyjnością. Myślę, że nasz browar pozwoli nam na odkrywanie i eksperymentowanie z piwnymi stylami i składnikami w kreatywny sposób – mówi ojciec Karel Stautemas.

Ojciec Karel łączy codzienne życie klasztorne z prowadzeniem browaru opactwa, wspierając mistrza piwowara Marca-Antoine’a Sochona, który również był mocno zaangażowany w powstanie nowego browaru. 28-letni Marc-Antoine, „cudowne dziecko” z Francji, rozpoczął warzenie piwa w garażu swoich rodziców, a następnie studiował winiarstwo i piwowarstwo.

W browarze opactwa Grimbergen znajduje się również bar i restauracja, gdzie goście mogą delektować się bogatym asortymentem piw i łączyć je z daniami szefa kuchni restauracji Fenikshof. Jeszcze w tym roku Grimbergen otworzy również Brewery Experience Center (centrum doświadczania warzelnictwa). Odwiedzający będą mogli poznać bogate dziedzictwo piwa Grimbergen oraz poczuć magię stojącą za jego innowacyjnością.

Comments

comments

79
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...