Plac Unii wspiera Fundację Sedeka

Informacja Prasowa - 20.07.2021
83

Plac Unii wspiera Fundację Sedeka

Plac Unii wspiera Fundację Sedeka

Plac Unii aktywnie angażuje się w liczne działania na rzecz lokalnej społeczności oraz organizuje wiele akcji charytatywnych na rzecz osób potrzebujących. W ostatnim czasie warszawski obiekt nawiązał współpracę z Fundacją Sedeka, której misją jest pomoc osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym, a także zagrożonym wykluczeniem społecznym. Wsparcie finansowe Placu Unii ma na celu umożliwienie fundacji organizowania cyklicznych zajęć aktywizujących seniorów, które odbywają się kilka razy w tygodniu.  

 Plac Unii rozpoczął współpracę z warszawską Fundacją Sedeka. Dzięki temu seniorzy, którzy przez wiele miesięcy nie mogli korzystać z zajęć grupowych, znów mogą uczestniczyć w programach mających na celu poprawę ich aktywności psychoruchowej.

W ramach zajęć podopieczni fundacji po 60. roku życia ponownie mogą wspólnie uprawiać nordic walking, brać udział w treningach werbalno-pamięciowych, zajęciach relaksacyjnych i ruchowych czy uczyć się języka angielskiego.

Dzięki współpracy z Placem Unii, Fundacja Sedeka mogła powrócić do organizacji zajęć dla seniorów, które cieszą się dużą popularnością – zwłaszcza wśród kobiet. Uczestniczą w nich emeryci w różnym wieku – najmłodsza z uczestniczek ma 64 lata, a najstarsza jest po 80. roku życia. Korzystający z zajęć seniorzy przyjeżdżają do nas z różnych części Warszawy, najwięcej osób pochodzi ze Śródmieścia – mówi Agnieszka Olszewska z Fundacji Sedeka.

Zajęcia dla seniorów prowadzone są zarówno w nowocześnie wyposażonej sali, jak i w plenerze.

Po miesiącach lockdownu, osoby starsze spragnione są nie tylko zajęć poprawiających kondycję fizyczną, ale także kontaktu z innym ludźmi, który pozytywnie wpływa na ich samopoczucie. Dzięki wsparciu Placu Unii możemy im takie spotkania zapewnić. Na chwilę obecną wszystkie zajęcia prowadzone są z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego, w zmniejszonych grupach. Mamy nadzieję, że z czasem będzie możliwe zwiększenie liczby uczestników lub poszerzenie oferty zajęć. Z radością obserwujemy postępy, jakie czynią seniorzy z tygodnia na tydzień. Miło jest widzieć, jak nawiązują nowe znajomości i zacieśniają więzi – dodaje Agnieszka Olszewska.

Fundacja Sedeka pomaga nie tylko seniorom. Wspiera także osoby chore, niepełnosprawne, zagrożone wykluczeniem społecznym, dotknięte przez los. Każdy, kto potrzebuje wsparcia lub chce pomagać innym, może otworzyć w Fundacji indywidualne subkonto pomocowe.

Comments

comments

83
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...