Piwik PRO – lepszy niż Google Analitycs

Informacja Prasowa - 08.05.2017
106

Piwik PRO - lepszy niż Google Analitycs

Piwik Pro to spółka technologiczna założona przez Macieja Zawadzińskiego. Zajmuje się analizą ruchu z witryn internetowych w oparciu o otwartą architekturę oprogramowania – open-source. Tym właśnie wygrywa z innym, popularnych narzędziem tego typu – Google Analitycs. 

Piwik Pro pozwala firmom na analitykę danych ze swoich witryn internetowych za pomocą rozwiązań open-source. Oznacza to, że dane potrzebne do działania narzędzia przechowywane są na serwerach klientów. W przypadku Google Analitycs dane te korporacja pobiera do włąsnej chmury w zamian za darmowe korzystanie z funkcji.

Piwik Pro cieszy się rosnącą popularnością – zwłaszcza wśród firm z sektora publicznego czy finansowego. Tam bezpieczeństwo danych jest sprawą priorytetową, a Piwik Pro ich nie pobiera – a to ogromna przewaga konkurencyjna. W ciągu 4 lat od powstania, z usług firmy skorzystało ponad 480 klientów z Polski i zagranicy.

Skąd tak wielki sukces firmy? Jak tłumaczy w rozmowie z INN:Poland Maciej Zawadziński, przewagę stanowi brak konkurencji w tym konkretnym segmencie usług IT.

Weszliśmy w niszę i dobrze ją wykorzystujemy. Na ten moment nikt nie ma tak kompleksowych rozwiązań z zakresu analityki danych, które wykorzystują infrastrukturę klienta – opowiada. Przedsiębiorca wie jednak, że musi się spieszyć. Lada chwila jego śladami mogą pójść kolejni zainteresowani. – Działamy szybko i staramy się korzystać z okazji – zapewnia.

Źródło: INN:Poland

Comments

comments

106
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...