Piotr Witwicki finalistą Nagrody im. Marcina Króla (Fundacja Batorego)

Informacja Prasowa - 22.04.2022
163

Piotr Witwicki finalistą Nagrody im. Marcina Króla (Fundacja Batorego)

Piotr Witwicki finalistą Nagrody im. Marcina Króla (Fundacja Batorego)

 Znikająca Polska” Piotra Witwickiego, Redaktora Naczelnego Interii, w finale Nagrody im. Marcina Króla (Fundacja Batorego) za najlepszą książkę z dziedziny historii idei i badań nad przeszłością, filozofii i myśli społecznej i politycznej.

Nominacja do tej Nagrody to dla mnie wielkie wyróżnienie, tym bardziej, że w gronie finalistów znaleźli się oprócz mnie sami przedstawiciele środowiska akademickiego. Cieszę się, że moja opowieść o transformacji ustrojowej w latach 90. zyskała uznanie tak zasłużonej organizacji – mówi Piotr Witwicki, Redaktor Naczelny Grupy Interia.

Znikająca Polska” Piotra Witwickiego to osobiste świadectwo transformacji gospodarczej w rodzinnym mieście autora – Włocławku. W książce prezentowane są przemiany lat 90. z perspektywy miasta średniej wielkości.

Nagroda im. Marcina Króla przyznawana od tego roku przez Fundację im. Stefana Batorego zachęca do pogłębionej refleksji nad teraźniejszością oraz procesami kształtującymi przyszłość oraz wpływającymi na rozwój demokracji w naszym kraju. O tym, która z pięciu nominowanych prac otrzyma główną nagrodę zadecyduje w maju Kapituła złożona m.in. z prof. Andrzeja Rycharda (przewodniczący) i Olgi Tokarczuk.

Piotr Witwicki ukończył filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Początkowo pracował jako producent w TVN (2005-2007), następnie przez rok był dziennikarzem TVP. Od 2008 roku związany z Telewizją Polsat. Piotr Witwicki pod koniec 2020 roku objął stery nad redakcją portalu Interia.

Comments

comments

163
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...