Pięć dziennikarek z serwisów WP z nagrodami w konkursie „Dziennikarz medyczny roku”

Informacja Prasowa - 23.01.2017
172

Wirtualna Polska z honorowym tytułem Wielkiego Edukatora i pięć dziennikarek z serwisów WP z nagrodami w konkursie „Dziennikarz medyczny roku”

Uroczysta gala konkursu „Dziennikarz medyczny roku” odbyła się w miniony piątek, 19-go stycznia.

W tegorocznej, ósmej już edycji,  wyróżnionych zostało aż pięć dziennikarek Wirtualnej Polski związanych z serwisami abcZdrowie i  Parenting:

  • Magdalena Bury – najwyższy tytuł – Dziennikarz Medyczny Roku 2016 w kategorii Publicystyka Internetowa. Uzasadnienie werdyktu brzmiało: Doceniając wysokiej klasy profesjonalizm w realizowaniu materiałów internetowych o tematyce prozdrowotnej uwzględniających aktualną wiedze medyczną, mającą wpływ na kształtowanie pozytywnych zmian w stylu życia Polaków.
  • Agnieszka Gotówka – I nagroda w kategorii Publicystyka
  • Sylwia Stachura – III nagroda w Konkursie na Dziennikarza Medycznego
  • Ewa Rycerz – Nagroda Specjalna za materiał o Uzdrowiskach Kłodzkich
  • Katarzyna Krupka – Nagroda Specjalna za materiał nt. telemedycyny

Wirtualna Polska otrzymała podczas uroczystości honorowy tytuł Wielkiego Edukatora, z uzasadnieniem o treści: za rzetelne informowanie Internautów o konieczności dbania o zdrowie – zgodnie z aktualną wiedzą – oraz prezentowanie trudnych tematów medycznych w przystępny sposób.

Jestem dumna ze swojego zespołu i bardzo się cieszę z tych sukcesów. Otrzymujemy bardzo wiele pozytywnych opinii od środowiska medycznego, które ceni nasze zaangażowanie. Jednocześnie te opinie i nagrody zobowiązują nas do jeszcze cięższej pracy, aby codziennie dostarczać rzetelnych i angażujących treści, a także realnie pomagać pacjentom, np. poprzez umożliwienie im bezpłatnego zadania pytania i uzyskania odpowiedzi nawet od kilku specjalistów w usłudze Zapytaj lekarza. – powiedziała szefowa redakcji zdrowotnej – Diana Żochowska, odbierając nagrodę.

Ogólnopolski konkurs „Dziennikarz Medyczny Roku” jest organizowany od 2010 roku przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia zrzeszające dziennikarzy telewizyjnych, radiowych, prasowych oraz działających w mediach on-line zajmujących się medycyną i ochroną zdrowia.

Comments

comments

172
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...