Paulina Bownik Superbohaterką „Wysokich Obcasów” 

Informacja Prasowa - 19.03.2024
275

Decyzją kapituły plebiscytu, Superbohaterką 2023 roku została Paulina Bownik –aktywistka i lekarka z Grupy Granica

Decyzją kapituły plebiscytu, Superbohaterką 2023 roku została Paulina Bownik –aktywistka i lekarka z Grupy Granica. Czytelniczki i czytelnicy „Wysokich Obcasów” w głosowaniu przyznali tytuł Superbohaterki dziennikarce Aleksandrze Kwaśniewskiej Uroczysta gala wręczenia statuetek plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów 2023” odbyła się w poniedziałek, 18 marca br. w warszawskim Teatrze Studio. ​​​​​​​​​​​​​​

 W tegorocznej, 9. edycji plebiscytu szansę na tytuł „Superbohaterki Wysokich Obcasów 2023″ miało aż 14 kobiet – bohaterek, o których było głośno w 2023 r. także na łamach magazynu „Wysokie Obcasy”. Były wśród nich: reżyserka, której film poruszył świat; kobiety, które pomagają innym i nie zostawiają nikogo bez wsparcia, matki, które nie zgadzają się na zastaną rzeczywistość i walczą o lepszy świat dla swoich dzieci, artystki, blogerki, podcasterki, pisarki, prawniczki. Sylwetki wszystkich nominowanych bohaterek można znaleźć w serwisie Wysokieobcasy.pl/superbohaterka. 

Laureatką nagrody głównej została Paulina Bownik, lekarka i aktywistka, nominowana za pomoc uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej, za przywracanie wiary w dobro. 

 

– Nie lubi wielkich słów i zbędnego patetyzmu. Uważa, że wyróżnienia i nagrody są nie dla niej, bo nie zmienia świata sama. Mówi, że osób takich jak ona, jest więcej (…) Dała nam lekcję empatii, troski, uświadomiła, jak może wyglądać reakcja i do czego doprowadza obojętność. Zaangażowała się w pomaganie, podczas gdy wielu ludzi tego nie zrobiło – uzasadniała wybór Monika Tutak-Goll, redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” oraz przewodnicząca kapituły podczas gali wręczenia nagród. – Ratowała uchodźców i uchodźczynie w lasach na granicy polsko-białoruskiej. Leczyła ludzi w drodze – wyczerpanych, odwodnionych, schorowanych, którzy byli niejednokrotnie wypychani z Polski. Sama zmagała się z PTSD. Przez prawie dwa lata pomogła tysiącom ludzi. 

 

Zwyciężczyni plebiscytu, oprócz honorowej statuetki Superbohaterki, otrzymała nagrodę pieniężną – 10 tysięcy złotych, ufundowaną przez sponsora – firmę YES, a także wyjątkową pelerynę zaprojektowaną i wykonaną przez Joannę Hawrot.  

 

Nagroda czytelniczek i czytelników „Wysokich Obcasów” w tegorocznej edycji plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów” trafiła do Aleksandry Kwaśniewskiej, dziennikarki nominowanej za bezkompromisowość w życiu na własnych zasadach i obronę kobiet bezdzietnych oraz za przełamywanie tabu. Nagrodę w jej imieniu odebrał mąż – Kuba Badach. Oprócz statuetki „Superbohaterki 2023”, laureatka otrzymała również czek o wartości 10 tysięcy złotych ufundowany przez markę Neboa. 

 

Galę plebiscytu „Superbohaterka Wysokich Obcasów 2023” poprowadzili dziennikarka Kamila Kalińczak i dziennikarz Grzegorz Markowski, a muzycznych wrażeń dostarczył koncert Misi Furtak. 

​​Plebiscyt i galę zorganizował zespół „Wysokich Obcasów”, a partnerami tegorocznej edycji były marki: YES, Neboa, Caudalie, Neonail, Gedeon Richter i NEO Make Up. 

Comments

comments

275
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...