Otwarte zebranie czytelników i zespołu „Wyborczej” – już 23 czerwca o godz. 20:00

Informacja Prasowa - 22.06.2021
43

Otwarte zebranie czytelników i zespołu „Wyborczej" – już 23 czerwca o godz. 20:00

Otwarte zebranie czytelników i zespołu „Wyborczej” – już 23 czerwca o godz. 20:00

„Gazeta Wyborcza” zaprasza czytelników oraz klubowiczów na otwarte spotkanie, na którym zespół dziennika przedstawi, w jaki sposób udało się przekształcić „Wyborczą” w nowoczesne medium internetowe, a także opowie m.in. o dziennikarskich śledztwach i nowych redakcjach lokalnych. Spotkanie online odbędzie się w najbliższą środę, 23 czerwca br. o godz. 20:00 na Wyborcza.pl  

– Siłą „Gazety Wyborczej” jesteście Wy, nasi Czytelnicy. Ćwierć miliona osób wykupiło cyfrową prenumeratę „Wyborczej”, bo nam Państwo zaufali. Cieszy nas unikalna, mocna więź między dziennikarzami a Czytelnikami, jakiej nie zbudowało poza nami żadne medium w Polsce. Tysiące z Państwa codziennie kupuje też drukowane wydanie „Wyborczej” i jest z nami od początku – od 8 maja 1989 r. Bardzo dziękujemy Państwu za wsparcie w e-mailach i listach do redakcji, w postach pod artykułami i w mediach społecznościowych. Traktujemy je jako zobowiązanie. I dlatego chcemy Państwu opowiedzieć o naszej wspólnej „Wyborczej” – pisze na Wyborcza.pl zespół dziennika, zapraszając czytelników na swoje spotkanie.

Podczas walnego, otwartego zebrania czytelników i zespołu „Gazety Wyborczej” redaktor naczelny Adam Michnik, jego zastępcy oraz kluczowe postaci z redakcji opowiedzą, jak udało się przekształcić „Wyborczą” w nowoczesne i prężne medium internetowe, które pod względem liczby prenumeratorów jest liderem w tej części Europy – na koniec marca 2021 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania dziennika liczyła ponad 258 tys. Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać również o ostatnich śledztwach, nowych redakcjach lokalnych, m.in. w Koszalinie czy Zakopanym, o współpracy z najlepszymi tytułami prasowymi na świecie oraz o zagrożeniach, przed którymi stoją dziennikarze „Wyborczej”.

W wydarzeniu, które odbędzie się w najbliższą środę, 23 czerwca br. o godz. 20:00 na Wyborcza.pl, mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Pytania do rozmówców można przesyłać na adres listy@wyborcza.pl 

Spotkanie promowane jest w serwisach Wyborcza.pl, na łamach „Gazety Wyborczej”, na profilach dziennika w mediach społecznościowych oraz w radiu. Więcej informacji – na Wyborcza.pl.

Środowe wydarzenie jest kolejnym spotkaniem online organizowanym przez redakcję. Do tej pory odbyło się ich kilka w ramach Klubu „Wyborczej”. Redakcja gościła m.in. Anne Applebaum, Swiatłanę Cichanouską, Donalda Tuska, językoznawców Katarzynę Kłosińską i Michała Rusinka, Adama Bodnara, a także ekipę dziennikarzy śledczych „Gazety Wyborczej”. Wszystkie spotkania Klubu można obejrzeć na stronie Wyborcza.pl/klub.  

Comments

comments

43
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...