Ojciec wrzucił zdjęcie półnagiego dziecka na Facebooka. Pójdzie za to do więzienia

Informacja Prasowa - 11.04.2017
61

Ojciec wrzucił zdjęcie półnagiego dziecka na Facebooka. Pójdzie za to do więzenia

Jak informuje Polityka, sąd wydał właśnie pierwszy wyrok w Polsce w sprawie tak zwanego parental trollingu. Zjawisko polega na zamieszczaniu zdjęć dzieci, które często uwłaczają godności maluchów, ale dla ich rodziców są źródłem popularności w social mediach.  

Sprawa dotyczy pana Artura. Wrzucił na Facebooka zdjęcie swojego dwuletniego wtedy syna z naszyjnikiem bursztynów na szyi. Nagi chłopczyk w jedne ręce trzymał butelkę piwa, w drugiej – swoje przyrodzenie. Na policję sprawę zgłosiła maka chłopca, która nie mieszka z ojcem. Ten widywał syna sporadycznie i prawdopodobnie podczas jednej z takich wizyt zrobił kompromitujące zdjęcie.

Wyrok w sprawie zapadł po czterech latach. mężczyzna został skazany przez sąd na karę 3 miesięcy pozbawiania wolności za zamieszczenie w sieci zdjęcia uwłaczającego godności dziecka. To precedensowy na skalę kraju wyrok.

Źródło: Polityka

Comments

comments

61
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...