Oficjalna inauguracja projektu „I LOVE POLAND”

Redakcja PR - 01.10.2018
133

Inauguracja projektu żeglarskiego Polskiej Fundacji Narodowej „I LOVE POLAND” z premierą piosenki „Donia” w tle

Już za kilka dni jacht I LOVE POLAND wyruszy w swój pierwszy oficjalny rejs. Plymouth, Lizbona, Madera i Miami to porty, w których jednostka zacumuje w pierwszej kolejności. Na swojej drodze spotka się również z Darem Młodzieży. W sobotę (29.09) w Szczecinie – macierzystym porcie jachtu odbyła się oficjalna inauguracja jednego z najważniejszych od ponad dekady żeglarskich projektów w Polsce. To przedsięwzięcie, dzięki któremu polska załoga będzie mogła rywalizować z najlepszymi żeglarzami regatowymi na świecie. Inauguracji projektu towarzyszyła prezentacja piosenki i klipu Dominika „Donia” Grabowskiego „Od Urodzenia W Sercach #Niepodległa”, który jest oficjalnym utworem promującym projekt „I LOVE POLAND”.

„I LOVE POLAND” to pionierski projekt Polskiej Fundacji Narodowej mający na celu stworzenie „polskiej szkoły oceanicznego żeglarstwa regatowego”. W sobotę w Szczecinie zaprezentowano nie tylko jacht, ale także jego pierwszą załogę, która już za kilka dni wypłynie w pierwszy oficjalny rejs. Żeglarze przepłyną do Plymouth w Wielkiej Brytanii, gdzie załoga weźmie udział w uroczystościach Święta Niepodległości 11 listopada. Stamtąd jacht I LOVE POLAND uda się do Lizbony, skąd załoga będzie wypływać na treningi oceaniczne. W styczniu jacht dopłynie do Madery – tam młodzi żeglarze złożą kwiaty pod popiersiem Józefa Piłsudskiego, a w lutym w Miami I LOVE POLAND spotka się z Darem Młodzieży, który promuje Polskę w ramach Rejsu Niepodległości. Podsumowaniem okresu treningowego będzie start w lutym w pierwszych regatach Caribbean 600.

„Chcemy, aby polska bandera została zauważona i doceniona w żeglarstwie regatowym. To wyzwanie długodystansowe. Inwestujemy w umiejętności i w doświadczenia potrzebne do wygrywania wielkich wyścigów i bicia światowych rekordów. Do tego niezbędny jest najwyższej klasy jacht treningowo-wyczynowy. Taką jednostką bez wątpienia jest właśnie I LOVE POLAND” – mówił w czasie inauguracji projektu Filip Rdesiński, prezes PFN. – „Do osiągnięcia sukcesu niezbędny jest także zespół najlepszych żeglarzy sportowych. Jestem przekonany, że pod dowództwem kapitana Jarosława Kaczorowskiego taki zespół zostanie stworzony. Wierzę, że zbudujemy team, który będzie konkurować i zwyciężać z najlepszymi” – dodawał.

W pierwszej załodze I LOVE POLAND poza kapitanem Jarosławem Kaczorowskim znaleźli się m.in. doświadczeni żeglarze regatowi, którzy brali udział w projektach Pucharu Ameryki, The Race, Velux 5 Oceans Race i Transat. Wśród nich znaleźli się Grzegorz Baranowski, Alfred Brodziński i Marek Gałkiewicz. Załogę uzupełniają młodzi żeglarze startujący do tej pory w klasach olimpijskich.

W trakcie inauguracji projektu zaprezentowano również piosenkę stworzoną przez Dominika „Donia” Grabowskiego. Utwór „Od Urodzenia W Sercach #Niepodległa” został przygotowany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Współczesna komunikacja potrzebuje niestandardowych narzędzi. Jeżeli chcemy dotrzeć z przekazem dotyczącym patriotyzmu do młodych ludzi, musimy z nich korzystać. Utwór »Donia« jest świetnym przykładem na to, jak to robić. Teledysk do utworu powstał na pokładzie jachtu I LOVE POLAND, jednostki, która będzie na świecie promować dobre imię naszego kraju. Cieszę się, że dzięki temu będziemy mogli dotrzeć z przekazem dotyczącym »polskiej szkoły oceanicznego żeglarstwa regatowego« do młodej publiczności. Liczymy, że zainspiruje to młodych ludzi by chcieli stać się częścią naszego projektu” – mówił prezes Rdesiński.

Dokładna data wypłynięcia jachtu I LOVE POLAND w pierwszy oficjalny rejs do portu w Plymouth uzależniona jest od warunków pogodowych.

Comments

comments

133
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...