Nowy sondaż zaufania – kandydat na lidera opozycji tylko jeden

Redakcja PR - 08.11.2017
73

Nowy sondaż zaufania – kandydat na lidera opozycji tylko jeden

Z najnowszego sondażu IBRIS dla Onetu, wśród polityków opozycji największym zaufaniem cieszy się przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Gdyby lider opozycji miał być wybierany na podstawie zebranych danych, to ani Grzegorz Schetyna, ani Ryszard Petru, ani Borys Budka nie prześcignęliby szefa PSL.

Jak podaje Newsweek, 36,1 % Polaków darzy zaufaniem Władysława Kosiniaka-Kamysz. To lepszy wynik niż ten, który osiągnęła chociażby Beata Szydło czy Paweł Kukiz. Większym zaufaniem z kolei cieszą się jedynie Prezydent RP Andrzej Duda oraz Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów. Temu drugiemu swój los powierzyłoby 39,9 % polskich obywateli.

Takiego wyniku może pozazdrościć Beata Szydło, która w zestawieniu wypadła słabo. Tylko 30,7 % Polaków wykazuje ufność w stosunku do jej osoby, co daje jeszcze słabszy wynik niż ten, osiągnięty przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego (32,8%).

Z opozycji, poza Kosiniakiem-Kamyszem, obywatele ufają jedynie Katarzynie Lubnauer (29,7%) oraz Ryszardowi Petru i Grzegorzowi Schetynie, którzy osiągnęli ten sam wynik (20,5%).

Antoni Macierewicz liderem braku zaufania

Minister Obrony Narodowej wzbudza niechęć wśród 71,3 % ankietowanych. Z dużo niższym wynikiem, choć nadal wysokim, na drugim miejscu znalazł się szef PO (61,4%). Jest to jedyny polityk opozycji, znajdujący się w czołówce zestawienia. Tuż za nim znaleźli się kolejno – Jarosław Kaczyński (57,8%), Beata Szydło (54,1%) oraz Zbigniew Ziobro (53,3%).

Comments

comments

73
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...