„Niedorzecznik” Michała Janczury

Informacja Prasowa - 29.11.2023
170

W środę 29 listopada startuje nowy serial radiowy TOK FM zatytułowany "Niedorzecznik"

W środę 29 listopada startuje nowy serial radiowy TOK FM zatytułowany „Niedorzecznik”. Jego autorem jest Michał Janczura. Trzyodcinkowy serial opowiada o wydarzeniach z kadencji Mikołaja Pawlaka, kiedy prawa dziecka schodziły na drugi plan, a ich miejsce w działaniach odchodzącego Rzecznika Praw Dziecka zajmowały polityka i ideologia.

Obecny Rzecznik Praw Dziecka kończy pięcioletnią kadencję w połowie grudnia. Michał Janczura przyjrzał się jego aktywnościom i podejmowanym decyzjom, wskazując momenty, w których polityka i prywatne przekonania stawały się ważniejsze od działań w obronie praw tych, których ślubował bronić.
5-letnia Sylwia podstępem zabrana od dziadków w tajemniczych okolicznościach, bez paszportu i dokumentów opuszcza kraj. Kilka dni później odnajduje się u ojca w Kanadzie. Kluczową rolę odgrywa w tej sprawie Rzecznik Praw Dziecka i łódzka kancelaria, która ma lokal w tej samej kamienicy co Mikołaj Pawlak. Kulisy tej sprawy i wielu innych odsłania reporter TOK FM Michał Janczura w serialu „Niedorzecznik”. Dziennikarz wraca do głośnych spraw, ale też ujawnia sytuacje, o których nie mówiły telewizje i nie pisała prasa, a które dotykały konkretne dzieci. Przywołuje wymowne milczenie rzecznika w wielu kwestiach, a jednocześnie przypomina kontrowersyjne opinie i oceny wypowiadane przez niego przy różnych okazjach.
Premiera pierwszego odcinka serialu „Niedorzecznik” już w środę 29.11. Kolejne będą ukazywać się co tydzień. Całość zostanie udostępniona subskrybentom TOK FM Premium na tokfm.pl oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Wszystkich odcinków będzie można również wysłuchać na antenie Radia TOK FM w każdą środę od 29 listopada br. po godz. 20:00 w audycji „Mikrofon TOK FM”.
Michał Janczura to dziennikarz Radia TOK FM i autor wielu nagradzanych seriali radiowych. Są wśród nich: „Piecza” – produkcja nominowana do prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym Grand Press 2021 w kategorii Reportaż audio, za którą Michał Janczura otrzymał tytuł „Czułego sygnalisty”; „Folwark” – nagrodzony w Konkursie Podcast Roku im. redaktora Janusza Majki w kategorii „Polityka, społeczeństwo, gospodarka”, „Eksperyment” – doceniony nagrodą Grand Press 2022; oraz „Paragraf 2” – materiał dokumentujący to, co dzieje się po mobbingu, opowieść o walce z przemocą psychiczną i absurdalnych przepisach. Ostatni serial autorstwa Michała Janczury pt. „Podziemie” – ukazujący proceder stosowania niepotwierdzonych naukowo metod leczenia boreliozy – otrzymał honorowe wyróżnienie w ramach 19. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.
Za reżyserię oprawy dźwiękowej i postprodukcję „Niedorzecznika” odpowiada Bartosz Dąbrowski. Producentką jest Magdalena Birecka.

Comments

comments

170
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...