Nexera wspiera finansowo Domy Pomocy Społecznej

Informacja Prasowa - 28.05.2020
56

Nexera wspiera finansowo Domy Pomocy Społecznej

Nexera wspiera finansowo Domy Pomocy Społecznej

Nexera wsparła finansowo Domy Pomocy Społecznej w Bełchatowie, Skarżysku-Kamiennej, Tolkmicku oraz Podobowicach. Firma, która buduje nowoczesną sieć światłowodową w Regionach: Łódzkim, Świętokrzyskim, Warmii i Mazur oraz Kujaw z Pomorzem i Mazowszem przekazała na rzecz czterech placówek darowiznę o łącznej wysokości 40.000 zł. Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na zakup środków ochrony dla personelu i pensjonariuszy.

Epidemia COVID-19 postawiła w dramatycznej sytuacji wiele Domów Pomocy Społecznej w całej Polsce. Przeważającą część ich pensjonariuszy stanowią osoby starsze – najbardziej narażone na skutki choroby wywołanej koronawirusem. Nexera postanowiła wesprzeć domy pomocy społecznej w Regionach, w których działa. Pomoc finansową o łącznej wysokości 40.000 zł otrzymały Domy Pomocy Społecznej w Bełchatowie (woj. łódzkie), Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie), Tolkmicku (woj. warmińsko-mazurskie) oraz Podobowicach (woj. kujawsko-pomorskie). Środki te zostaną w całości przeznaczone na zakup najpilniejszych produktów ochronnych, takich jak maseczki, rękawiczki, gogle, przyłbice, płyny i żele antybakteryjne.

Cały zespół Nexera chce być blisko społeczności lokalnej. Na co dzień, nasza sieć światłowodowa wpływa na poprawę jakości życia, pracę i prowadzenie biznesu przez mieszkańców naszych Regionów. Nie pozostajemy jednak obojętni również na inne ich potrzeby. Pokazaliśmy to nieraz wspierając lokalne inicjatywy w Regionach. Wiemy, że w obliczu bieżących wydarzeń, kwestia zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia i życia jest najwyższym priorytetem. Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się wesprzeć finansowo Domy Pomocy Społecznej w Regionach, w których rozwijamy naszą sieć. Wierzymy, że realnie przyczynimy się w ten sposób do poprawy bezpieczeństwa pensjonariuszy i personelu tych placówek mówi Jacek Wiśniewski, Prezes firmy Nexera.

NEXERA Heroes wspiera lokalnie

Nexera to firma odpowiedzialna społecznie, która angażuje się w liczne inicjatywy wspierające społeczność lokalną w Regionach, gdzie buduje i zarządza siecią światłowodową. Działania z zakresu CSR realizuje od 2018 r. w ramach projektu NEXERA Heroes, a w niesienie pomocy zaangażowani są bezpośrednio pracownicy firmy. Nexera do tej pory m.in. sfinansowała wyposażenie Nowoczesnego Centrum Edukacji Multimedialnej w Szkole Podstawowej w Górnikach, przekazała darowizny Fundacji „Słoneczna Przyszłość” działającej w Busku-Zdroju oraz Towarzystwu Przyjaciół Dzieci z Sieradza. Zasponsorowała również czterem dyrektorom szkół z Regionów udział w rozwojowym programie APLO (Akademii Przywództwa Liderów Oświaty). Firma pomaga nie tylko finansowo – pracownicy Nexery własnoręcznie wybudowali budy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt, a także wzięli udział w sprzątaniu śmieci w okolicy Jeziora Turkusowego.

Chcemy angażować się w lokalne życie i podejmujemy działania, które pozytywnie wpływają na rozwój Regionów, w których znajduje się nasza sieć. W ten sposób nie tylko rozszerzamy możliwości spędzania czasu wolnego mieszkańcom, ale także przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej staje się coraz ważniejszy – zwłaszcza teraz, gdy doświadczenia ostatnich tygodni pokazują, że dostęp do stabilnego i szybkiego łącza internetowego jest dla wielu z nas podstawowym narzędziem do pracy, nauki, czy prowadzenia biznesu – mówi Paweł Biarda, Członek Zarządu firmy Nexera.

 NEXERA to pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową (NGA) o wysokiej przepustowości (min.100 Mb/s). Udziałowcami NEXERY są firmy od lat działające na globalnym rynku telekomunikacyjnym: Infracapital oraz Nokia.

Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), NEXERA buduje sieć światłowodową w 14 obszarach centralnej i północno-wschodniej Polski. Program ma na celu likwidację tych miejsc w kraju, które nie mają dostępu do bardzo szybkiego Internetu oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu obywateli Unii Europejskiej. Dzięki działaniom NEXERY w 2021 roku w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej znajdzie się ponad 670 tys. gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół i jednostek oświatowych. Wszystkie szkoły oraz ponad 311 tys. gospodarstw z tej grupy zostanie objętych zasięgiem sieci NEXERY dzięki dofinansowaniu w ramach POPC w wysokości ponad 597 mln złotych. Pozostałe środki pochodzą od udziałowców NEXERY, a całkowita wartość inwestycji wynosi około 1,5 mld złotych.

NEXERA w 2019 roku zainicjowała autorski raport #RegionyNEXERY2019, będący wynikiem badania przeprowadzonego wspólnie z agencją GfK. Raport jest jednym z najbardziej przekrojowych źródeł wiedzy o polskich internautach na obszarach, w których brakuje dostępu do szerokopasmowego internetu lub w których dostęp ten jest ograniczony (Raport #RegionyNEXERY do pobrania). Badanie i raport będą realizowane cyklicznie.

Comments

comments

56
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...