News from Poland – specjalna sekcja na Wyborcza.pl dla obcokrajowców w Polsce

Informacja Prasowa - 26.03.2020
224

News from Poland - specjalna sekcja na Wyborcza.pl dla obcokrajowców w Polsce

Dziś – w czwartek, 26 marca 2020 r. ruszyła nowa sekcja Wyborcza.pl pod hasłem News from Poland, która powstała z myślą o cudzoziemcach przebywających w naszym kraju. Redakcja „Gazety Wyborczej” codziennie będzie prezentować w niej anglojęzyczne artykuły i informacje o bieżących wydarzeniach, zwłaszcza tych związanych z pandemią koronawirusa.
 Kryzys wywołany przez koronawirusa nie ma precedensu – także dlatego, że zbierająca śmiertelne żniwo choroba może dotknąć każdego. Gwarantowanie dostępu do rzetelnej informacji w czasie pandemii to nasz dziennikarski obowiązek. W tych niepewnych czasach staramy się być dla wszystkich podporą  – od dziś, dzięki News from Poland, chcemy pomagać także tym, którzy dotychczas mieli utrudniony dostęp do aktualności z Polski z uwagi na barierę językową – mówi Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej”.

W nowej sekcji News from Poland obcokrajowcy, szukający informacji o koronawirusie i jego wpływie na życie codzienne w Polsce, będą mogli znaleźć wszystkie niezbędne dane i aktualności. Na potrzeby projektu tłumaczone są już istniejące teksty newsowe, informacyjne i poradnikowe. Codziennie dodawane będą nowe artykuły.
Sekcja będzie otwarta dla wszystkich internautów od 26 marca br. – pod linkiem:Wyborcza.pl/newsfrompoland lub w menu Wyborcza.pl jako News from Poland.
Projekt to efekt współpracy z Fundacją Gazety Wyborczej.
Uruchomienie News from Poland będzie wspierać kampania promocyjna w internecie, a także autopromocja na łamach „Gazety Wyborczej”, na Wyborcza.pl oraz na profilach dziennika w mediach społecznościowych.

Comments

comments

224
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...