#NaprawdeStraszne. WWF Polska zwraca uwagę na problem wymierania zwierząt

Informacja Prasowa - 31.10.2019
82

#NaprawdeStraszne. WWF Polska zwraca uwagę na problem wymierania zwierząt

WWF Polska postanowił skorzystać z okazji, jaką jest Halloween i opowiedzieć o problemie wymierania gatunków zwierząt nawiązująć do halloweenowej tradycji przebierania się. Tym razem strach ma wywołać kostium nosorożca białego północnego – podgatunku, który wyginął zaledwie kilkanaście miesięcy temu.

Ponad 28 tys. gatunków zwierząt jest zagrożonych wyginięciem. Nosorożec biały północny to symbol kampanii Fundacji WWF Polska, mającej zwrócić uwagę na problem wymierania zwierząt z winy człowieka.

Michał Piróg, znany ze swojego zaangażowania w ochronę przyrody, dał akcji #NaprawdeStraszne swoją twarz. Specjalnie na Halloween przebrał się za nosorożca, który wyginął. Wizerunek Michała w pełnej charakteryzacji trafi na plakaty kampanii WWF.

– Na naszej wspólnej planecie, giną kolejne gatunki zwierząt, tylko dlatego, że nie dbamy o ich środowisko naturalne. To jest naprawdę straszne – dodaje Michał Piróg.

W Halloween wszyscy będą mogli zaangażować się w kampanię. WWF Polska udostępni filtr na Instagramie i Facebooku, za pomocą którego każdy może zmienić się w nosorożca białego północnego. Aktywne zaangażowanie użytkowników social mediów jest kolejnym krokiem WWF w pogłębianiu świadomości o #NaprawdeStrasznym losie naszej planety.

DDB Warszawa – twórca kampanii, kreacja
Papaya Films – produkcja
Paweł Fabiański | Shootme Visual Artists – fotograf
Redosfx, Wanda Kędzierzawska – kostium/maska
Pracownia Szumu – PR
Facebook/Creative shop – wsparcie kampanii
OMD – dom mediowy
More than real (Brazylia) – twórcy filtra AR
Jetline – nośniki digitalowe

wwf.pl; wiadomości.onet.pl

Comments

comments

82
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...