Najwięksi w służbie najmniejszych – Pampers z pieluszkami dla wcześniaków

Jerzy Ciszewski - 10.11.2017
18

Najwięksi w służbie najmniejszych - Pampers z pieluszkami dla wcześniaków

Czy to się podoba, czy nie (w szczególności tym, którzy uważają, że chcą być poprawni politycznie i świętsi od papieża), na świecie funkcjonują firmy, które z racji poziomu rozwoju i skali swojego biznesu muszą podejmować działania marketingowe, odbiegające od utartych schematów.

Jest to warunek dalszego rozwoju firmy i dalszego powiększenia skali rozwoju biznesu. Jest to też budowanie nowych pól, na których się działa, oraz dalsza praca nad umacnianiem dobrego wizerunku i dobrej reputacji.

Są też firmy ogromne, globalne, które niczym grupa potężnych pancerników płyną przez światowe wody biznesu. Firmy te, z racji swojej wielkości, pokrycia światowego rynku, ogromnej skali biznesu, wielkiego portfolio oferowanych produktów, mogą nie dostrzegać maleńkich problemów (w tym przypadku dosłownie i w przenośni). Przecież na dobrą sprawę nikt by nie dostrzegł, że oni nie dostrzegli. Więcej – nikt by nie miał pretensji o to, że tym problemem się nie zajęli.

Na myśli mam firmę Procter&Gamble, która, jak wiadomo, jest liderem w wielu kategoriach.  Należąca do P&G marka Pampers, dobrze znana wszystkim rodzicom na świecie, zrobiła coś naprawdę niezwykłego i godnego wielkiego szacunku. Otóż wyprodukowali pieluszki dla wcześniaków. Wcześniak to jest mały dzieciaczek, który waży bardzo mało, o którego rodzice i lekarze walczą, by przetrwał ten okres i szybko nabierał wagi. Moja córka po urodzeniu była bardzo mała. Pierwsze pieluszki zapinaliśmy jej na klatce piersiowej.

Od praktycznej strony wygląda to tak, że założona, nawet najmniejsza pielucha często jest zapinana/zaklejana pod szyją wcześniaka, bo on jest tak mały, a ona taka duża. P&G wyprodukowało więc maleńkie pieluszki, właśnie z myślą o takich „klientkach i klientach”. Naprawdę nie musieli tego robić, ale zrobili.

Co to oznacza? Chyba to, że ludzie pracujący w tym koncernie, mimo jego rozmiaru i pokrycia rynków, pracują w kulturze zachęcającej do bycia odpowiedzialnymi społecznie. Firma chyba wspiera swoich pracowników, aby podejmowali takie wysiłki, które w znaczeniu biznesowym pewnie nie mają większego sensu. Więcej – pewnie produkcyjnie i dystrybucyjnie takie działania są dodatkowo kłopotliwe. Mimo tego zdecydowali się wraz z Fundacją Wcześniak Rodzice –Rodzicom coś takiego zrobić.

Wiem, że dość niechętnie czyta się informacje prasowe, traktując je jako „zło konieczne”, ale zerknijcie Państwo na tę dołączoną, która wyjaśnia, co w praktyce to oznacza dla tych dzieci.

Jednocześnie chcę zapewnić, że nikt nie kupił u mnie tego wpisu. Nikt mnie po koleżeńsku nie prosił, bym go napisał. Mało tego, agencja pr, która obsługiwała to przedsięwzięcie, nie wysłała do naszego portalu żadnej informacji. Dowiedziawszy się o tym wydarzeniu, musiałem ściągnąć press pack „od kogoś z miasta”. Uważam bowiem, że jeśli mamy do czynienia z takim działaniem, naszym obowiązkiem jest odnotowywanie „dobra, które jest wysyłane w świat”.

Tak – to również jest świadomie uprawiany marketing. I co w tym złego?

Jerzy Ciszewski

                                                                                                ***

                 Przechwytywanie

Warszawa, dn. 9 listopada 2017 r.

Informacja prasowa

 Przedstawiamy najmniejsze w historii pieluszki Pampers!

Pieluszki Pampers Preemie Protection, opracowane we współpracy z pielęgniarkami z Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka (OITN), zostały stworzone z myślą o specjalnych potrzebach najmniejszych dzieci. Marka Pampers wspiera wcześniaki, przekazując bezpłatnie najmniejsze pieluszki do szpitali. Partnerem społecznej kampanii marki Pampers działającej na rzecz najmniejszych i najdelikatniejszych dzieci jest Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom, która od 14 lat pomaga rodzicom dzieci urodzonych przed 36. tygodniem ciąży.

Najmniejsza pieluszka Pampers Preemie Protection

Pampers Preemie Protection to najmniejsze pieluszki Pampers przeznaczone dla noworodków, nawet tych ważących poniżej 800 g (P3) urodzonych w drugim trymestrze ciąży. Pieluszki stworzone specjalnie z myślą o najmniejszych i najdelikatniejszych maluszkach w najmniejszym rozmiarze P3 są trzy razy mniejsze od Pampers Newborn w rozmiarze 0. Pieluszki Pampers Preemie Protection będą dostępne także w rozmiarach – P2 dla dzieci ważących poniżej 1800 g oraz P1 dla dzieci o wadze mniejszej niż 2300 g.

Od momentu, gdy przeszło 50 lat temu Pampers wprowadził swoją pierwszą pieluszkę, stawiamy sobie za cel wspieranie szczęśliwego i zdrowego rozwoju dzieci – mówi Mariola Mirek, Kierownik do spraw komunikacji marki Pampers. – Dzięki postępowi medycyny, coraz młodsze i mniejsze dzieci mają szansę na przeżycie. W ślad za tym zrodziła się potrzeba stworzenia jeszcze mniejszych pieluszek, opracowanych w taki sposób, by sprostać wyjątkowym wymaganiom wcześniaków. W 2002 r. byliśmy pierwszym globalnym producentem pieluszek, który stworzył pieluszkę dla wcześniaków. Kiedy pielęgniarki z OITN zwróciły się do naukowców marki Pampers i zgłosiły potrzebę opracowania pieluszki dla dzieci ważących mniej niż 800 g, poczuliśmy inspirację do stworzenia takiego produktu. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy przekazywać pieluszki Pampers Preemie Protection do szpitali na terenie całej Polski i w ten sposób wspierać opiekę nad najmniejszymi najbardziej wrażliwymi dziećmi.

Wyjątkowe potrzeby wcześniaków

Wrażliwa skóra wcześniaków wymaga kontaktu z najdelikatniejszymi materiałami. Pieluszki Pampers stworzone z myślą o najmniejszych i najbardziej wrażliwych dzieciach zostały zaprojektowane w sposób szczególny, dzięki czemu są jedwabiście miękkie. Pampers Preemie Protection, powstały we współpracy z pielęgniarkami z OITN i wyróżniają się wieloma niezwykłymi rozwiązaniami. Pozwalają na zapięcie na całej powierzchni, które umożliwia idealne dopasowanie nawet pomiędzy przewodami i sondami medycznymi. W praktyce oznacza to, że pielęgniarki nie muszą już obcinać ani zginać większych pieluszek, aby dostosować je do najmniejszych dzieci. Ich zapinanie jest ledwo słyszalne przez najbardziej wrażliwe uszka, zapewniając maluszkowi sen, który jest mu tak bardzo potrzebny. Elastyczne ochronne falbanki miękko otulają delikatne nóżki dziecka, poprawiając jego ogólny komfort. Najmniejsza pieluszka Pampers ma o 34% węższy wyprofilowany wkład dopasowujący się do przestrzeni między nóżkami, co pomaga wspierać zdrowy rozwój dziecka. Pieluszki zostały wyposażone w warstwę chłonącą wilgoć na całej powierzchni dla poczucia suchości i komfortu. Specjalna wkładka Absorb Away Liner™ chroni skórę dziecka przed kontaktem z wilgocią i luźnymi kupkami, które są typowe dla dzieci przyjmujących antybiotyki.

papmers

Z badania przeprowadzonego wśród pielęgniarek wynika, że dostępne wcześniej pieluszki dla wcześniaków nie były odpowiednio dopasowane do kształtu ciała wcześniaka, a także nie zapewniały jego właściwego ułożenia pozwalającego na optymalny rozwój. Nowe pieluszki Pampers Preemie Protection (w rozmiarze P3) opracowano tak, by zminimalizować dyskomfort przedwcześnie urodzonych noworodków, pomagając zapewnić im dobry sen, odpowiednie ułożenie oraz opiekę medyczną. Cechuje je wyprofilowany, wąski wkład dopasowujący się do przestrzeni między nóżkami. Inne pieluszki stosowane dotychczas przez pielęgniarki z OITN były szerokie, co wymuszało szersze ułożenie nóżek dziecka i jednocześnie nie pozwalało bioderkom i nóżkom na komfortowy odpoczynek, a także prawidłowy wzrost i zdrowy rozwój – przyznaje to 99% pielęgniarek1.

Nowa pieluszka Pampers Preemie Protection w rozmiarze P3 stanowi efekt trwających 3 lata i ponad 10 000 godzin badań prowadzonych przez zespoły badawcze Pampers ds. rozwoju produktu i obsługi klienta, w tym kompleksowych badań prowadzonych wspólnie z ponad 100 pielęgniarkami z OITN. Pampers nawiązał ścisłą współpracę ze szpitalami, pediatrami i pielęgniarkami, dzięki czemu wiemy, że delikatny, pełen miłości dotyk jest niezastąpiony dla zdrowia i rozwoju dzieci” – mówi Amy Tally, starszy naukowiec z działu badawczo-rozwojowego pieluszek dla szpitali, P&G. „W przypadku najnowszej i najmniejszej pieluszki dla wcześniaków, postawiliśmy sobie za cel sprostanie bardzo wyjątkowym potrzebom najmniejszych dzieci i pielęgniarek, które otaczają je opieką. W efekcie powstała pieluszka zaprojektowana tak, by zapewniać komfort i ochronę, jednocześnie nie przeszkadzać w sprawowaniu opieki medycznej.

Do stworzenia pieluszki Pampers Preemie Protection zostały wykorzystane bezpieczne i delikatne materiały – te same, które stosuje się od wielu lat w pieluszkach Pampers przeznaczonych dla szpitali i w obrocie handlowym. Pampers współpracuje z wybitnymi pediatrami, dermatologami dziecięcymi i ekspertami ds. bezpieczeństwa, aby zyskać pewność, że stosowane w produktach tej marki materiały są bezpieczne dla dzieci, również tych najmniejszych.

Pampers wspiera wcześniaki oraz ich rodziców

Celem marki Pampers jest wspieranie zdrowego i szczęśliwego rozwoju wszystkich dzieci, zwłaszcza tych najmniejszych oraz ich najbliższych. Z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Pampers wśród rodziców wcześniaków wynika, że sama świadomość ryzyka przedwczesnego przyjścia na świat dziecka powoduje uczucie lęku, obawy, a nawet przerażenia. Według badanych moment narodzin wcześniaka to niezwykle trudny, a zarazem pełen sprzeczności czas. Rodzicom z jednej strony towarzyszą pozytywne emocje związane z pojawieniem się na świecie ich wyczekiwanego dziecka, lecz szybko są one tłumione przez strach o życie i zdrowie malucha2. Głównym problemem, z którym muszą poradzić rodzice wcześniaka, szczególnie na początku, jest brak takiego kontaktu z dzieckiem, jaki sobie wyobrażali. Oczekując na dziecko pojawiają się wyobrażenia tego pierwszego momentu spotkania, miłości, radości i szczęścia towarzyszących przytulaniu, braniu na ręce, cieszeniu się wzajemną obecnością. Tymczasem, gdy dziecko rodzi się przed terminem, ten pierwszy moment nie ma nic wspólnego z tymi oczekiwaniami. Niezwykle ważne w tym trudnym czasie jest okazanie wsparcia rodzicom wcześniaków, które pomoże zmotywować i doda energii do walki o dziecko i jego prawidłowy rozwój. Jak wskazują wyniki badania, to bardzo często walka zakończona sukcesem, dlatego warto ją podejmować, konstruktywnie radząc sobie z emocjami i szukać najlepszych rozwiązań – komentuje dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

pampers

Dzięki współpracy z Fundacją Wcześniak Rodzice-Rodzicom Pampers chce wspierać także rodziców, których motywacja do walki i pełna czułości opieka jest niezwykle ważnym czynnikiem szybkiego i prawidłowego rozwoju maluchów. Fundacja powstała w 2003 roku, kiedy to założycielom urodził się w 29. tygodniu ciąży ich syn-wcześniak. Wówczas jako rodzice szukający informacji i wsparcia nie znaleźli żadnej organizacji w Polsce, która zajmowałaby się rodzicami wcześniaków, nie było przystępnej dla rodziców literatury, podobnie jak małych ubranek, pieluch czy też innych akcesoriów i środków pielęgnacyjnych przystosowanych do potrzeb dzieci przedwcześnie urodzonych. – Bycie rodzicem wcześniaka już od samego początku wymaga niezwykłej siły i odwagi, aby stawić czoła rzeczywistości, której nie da się przewidzieć i zrozumieć, a jednocześnie cierpliwości i pokory, aby przetrwać trudne chwile, z którymi każdy rodzic dziecka urodzonego przedwcześnie musi się zmierzyć – mówi dr Magdalena Sadecka-Makaruk, założycielka Fundacji Wcześniak. – Dlatego każda forma

pomocy i wsparcia rodziców w dowolnym momencie ich rodzicielstwa jest niezwykle ważna i takich działań nigdy nie będzie za dużo.

1 zdjęcie = 1 zł dla Fundacji Wcześniak Rodzice Rodzicom

W społecznej kampanii Pampers i Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą wesprzeć najmniejsze walczące maluchy. Aby wziąć udział w akcji, każdy z rodziców może zamieścić na Facebooku marki Pampers zdjęcie swojego maluszka z hasztagiem kampanii #SiłaMaluszków. Jedno udostępnione zdjęcie = 1 złotówka przekazana przez markę Pampers na rzecz Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom.

O Procter&Gamble

P&G posiada jedno z najbardziej rozbudowanych portfolio wiodących marek, które cieszą się zaufaniem konsumentów na całym świecie.

Comments

comments

18
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...