Najpopularniejsze perfumerie i drogerie na Facebooku

Informacja Prasowa - 16.12.2016
190

Najpopularniejsze perfumerie i drogerie na Facebooku - analiza social media

Okres świąteczny, w którym tradycją stało się obdarowywanie bliskich prezentami, skłonił platformę NapoleonCat do analizy marek perfumerii i drogerii na Facebooku. Które z nich są najbardziej popularne w społecznościach? Odpowiedź znajduje się w rankingu.

Kosmetyki i perfumy są bardzo często wybieranym upominkiem, a sklepy drogeryjno-kosmetyczne to największy w Polsce kanał dystrybucji artykułów kosmetycznych (wynika z raportu PMR „Rynek dystrybucji artykułów kosmetycznych w Polsce 2015. Analiza branży i prognozy rozwoju na lata 2015-2020). Rynek zdominowany jest przez sieci drogeryjne oraz franczyzowe, które sukcesywnie odbierają udział niezależnym placówkom. NapoleonCat postanowił sprawdzić, czy sytuacja rynkowa ma swoje odzwierciedlenie na Facebooku i które marki zyskały największą popularność.

TOP 10 na Facebooku

W opracowanym zestawieniu uwzględnione zostały marki drogerii i perfumerii, które prowadzą sprzedaż kosmetyków w kanale tradycyjnym i oferują produkty różnych producentów z wyłączeniem tych, które prowadzą wyłącznie sprzedaż marki własnej.

drogerie

Social Interaction Index

Jednym z analizowanych wskaźników jest pokazujący siłę interakcji fanów ze stroną Social Interaction Index (SII). Bierze on pod uwagę posty, komentarze, udostepnienia na analizowanej stronie, a także jej wspomnienia dokonane przez inne strony lub użytkowników. SII pozwala bezpośrednio porównywać strony o różnej wielkości. W listopadzie najwyższy średni wskaźnik osiągnęły strony Drogerie Natura, Hebe oraz Sephora.

drogerie

Interakcje na profilach

Sephora, Natura, Hebe – to z tymi trzema stronami użytkownicy wykonywali najwięcej interakcji dziennie (reagowali, komentowali, udostępniali posty, jak również wspominali o nich, tagując je w udostępnianych przez siebie treściach). W listopadzie Sephora i Drogerie Natura osiągnęły wynik ponad 14 tys. interakcji (każda ze stron), zaś Hebe – ponad 13,5 tys.drogerie

Najczęstsze aktywności dokonywane przez użytkowników Facebooka, to reakcje, komentarze oraz udostępnienia. Na uwagę zasługuje wysoki poziom udostępnień postów publikowanych na stronie Drogerie Polskie. Spośród 10 najpopularniejszych marek drogerii i perfumerii najczęściej komentowane są natomiast posty Super-Pharm.

Administratorzy analizowanych stron najczęściej publikują posty ze zdjęciem i wpisy zawierające link, zaś materiały wideo są najchętniej wykorzystywane strony marek Sephora, Douglas oraz Rossmann.

drogerie

Comments

comments

190
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...