Najbardziej wpływowi ludzie w polskim sporcie

Redakcja PR - 23.11.2018
100

Znaczące zmiany w rankingu „Forbesa”

Magazyn „Forbes” opublikował tegoroczny ranking 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie, opracowanego we spółpracy z Pentagon Research. Na szczycie, po raz trzeci z rzędu, znalazł się Zbigniew Boniek.

Prezes PZPN wyprzedził kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego oraz zamykającego podium Adama Małysza, byłego skoczka narciarskiego, a obecnie dyrektora-koordynatora w Polskim Związku Narciarskim.

Największymi bohaterami tegorocznej listy okazali się siatkarze. W zeszłorocznym zestawieniu znalazło się tylko dwóch przedstawicieli tej dyscypliny, w tegorocznym aż sześciu. Najwyżej z nich – na 14. miejscu – uplasował się Bartosz Kurek, najbardziej wartościowy zawodnik siatkarskich mistrzostw świata, na których Polakom udało się obronić złoty medal.

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą okazała się dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem, Anita Włodarczyk, która zajęła 17. miejsce. Znaczący spadek (z 9. na 36. miejsce) zanotowała Agnieszka Radwańska, która po wyjątkowo nieudanym sezonie podjęła decyzję o zakończeniu kariery sportowej.

Więcej na Forbes.pl: Kto rozdaje karty w polskim sporcie? Najnowszy ranking pokazuje duże zmiany

 

Comments

comments

100
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...