Nagrody money.pl przyznane

Informacja Prasowa - 22.05.2019
253

Nagrody money.pl przyznane

Redakcja największego polskiego serwisu ekonomicznego wyróżniła liderów polskiej gospodarki. Nagrodę money.pl w kategorii technologia, która zmieniła zasady gry otrzymała firma eObuwie, firmą roku zostały równorzędnie eObuwie i spółka Wielton. Tytuł człowieka roku money.pl otrzymał Michał Sołowow. Gala finałowa odbyła się podczas Kongresu Impact’19 w Krakowie.

Nagroda money.pl to wyróżnienie liderów polskiego biznesu, ludzi oraz firm, które wyznaczają kierunek polskich przemian społeczno-gospodarczych. W tym roku przyznano je po raz pierwszy.

W kategorii technologia, która zmieniła zasady gry 1. miejsce zdobyła firma eObuwie za technologię skanowania modelu stóp esize.me oraz inteligentne łączenie sprzedaży internetowej ze sklepami stacjonarnymi. Tytuł firmy roku money.pl, ex aequo, otrzymały Wielton za konsekwentny rozwój w skali międzynarodowej oraz eObuwie za innowacyjny sposób zachęcania do zamówień on-line w trakcie wizyty w salonach marki. Człowiekiem roku money.pl został Michał Sołowow, którego Kapituła Nagrody doceniła za dynamiczny wzrost kapitalizacji biznesu i dywersyfikowanie źródeł przychodów.

Fundamentalne wartości dziennikarskiego rzemiosła postanowiliśmy odzwierciedlić w idei Nagrody. Są nimi konsekwencja w poszukiwaniu prawdy i wartości oraz odkrywanie przełomowych rozwiązań. To także odwaga pozwalająca wkraczać na nieznane obszary, przełamywać stereotypy, obalać mity i dogmaty. Tak przecież powstawał money.pl. Jako redakcja, chcemy promować ludzi, firmy i technologie, które sprawiają, że polska gospodarka, po 30 latach transformacji jest różnorodna i dojrzała z jednej strony, a wciąż młoda i aspirująca z drugiej – mówi Mikołaj Kunica, dyrektor zarządzający obszaru biznes w Wirtualnej Polsce i redaktor naczelny money.pl.

W skład Kapituły Nagrody, która wybrała tegorocznych zwycięzców, weszli: Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju; Michał Brański, wiceprezes Wirtualna Polska Holding; Janusz Filipiak, prezes Comarch; Anna Streżyńska, prezes MC² Solutions; Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI; Mateusz Juroszek, prezes STS; Łukasz Wejchert, założyciel Dirlango; w Kapitule Nagrody jest też Fundacja Impact. Honorowy patronat nad nagrodą objęły Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polski Fundusz Rozwoju.

Nagrodę money.pl przyznaje jury złożone z wybitnych polskich przedsiębiorców. Ludzi, których szczerze szanuję, którzy wiedzą, że za każdym sukcesem stoi codzienna ciężka praca, wytrwałość i kreatywność. Dlatego, dedykuję tę nagrodę wszystkim początkującym polskim przedsiębiorcom. Może zabrzmi to zaskakująco, ale sam czuję się jak start-upowiec. Firmy, które rozwijam często zaczynały praktycznie od zera. Po latach ciężkiej pracy ze wspaniałymi ludźmi stały się liderami w swoich branżach na europejską i globalną skalę – podsumował Michał Sołowow.

W statuetkach przekazanych zwycięzcom umieszczono krzemień pasiasty, wydobywany wyłącznie w dwóch miejscach na świecie. Potocznie zwany jest kamieniem optymizmu, w Polsce występuje tylko na ziemi sandomierskiej. Gala finałowa nagrody money.pl odbyła się w ramach Kongresu Impact’19, zorganizowanego przez Fundację Impact w Krakowie w dniach 21–22.05.2019.

***

money.pl każdego dnia dociera do ponad półtora miliona Polek i Polaków. Ułatwia im poruszanie się po świecie finansów i prawa, przybliża informacje biznesowe z kraju i ze świata, notowania giełdowe, kursy walut i wskaźniki gospodarcze. Zgodnie z badaniem Gemius/PBI w kwietniu 2019 r. serwis odwiedziło 7,7 mln realnych użytkowników. money.pl zajmuje również 1. miejsce w kategorii Biznes, finanse, prawo.

Mikołaj Kunica

Comments

comments

253
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...