Nagrody „Gazety Wyborczej Warszawa” – Stołek i Noga od Stołka 2021 przyznane  

Informacja Prasowa - 02.04.2022
55

Nagrody „Gazety Wyborczej Warszawa” – Stołek i Noga od Stołka 2021 przyznane  

Nagrody „Gazety Wyborczej Warszawa” – Stołek i Noga od Stołka 2021 przyznane  

  

Grupa Granica oraz Lotna Brygada Opozycji wyjątkowo zasłużyły się dla Warszawy w 2021 r. i zostały nagrodzone w 15. jubileuszowej edycji plebiscytu Stołek i Noga od Stołka organizowanego przez „Gazetę Wyborczą Warszawa”. Na Nogę od Stołka zasłużyli z kolei Konstanty Radziwiłł i Zbigniew Leszczyński – ich działanie, według redakcji „Wyborczej” oraz czytelników dziennika, zaszkodziło Warszawie i jej mieszkańcom w minionym roku. Ogłoszenie wyników plebiscytu miało miejsce podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartek, 31 marca br. w Skyfall Warsaw.  

  

Bohaterów oraz antybohaterów ubiegłego roku wybrało jury, czyli redakcja „Gazety Stołecznej”, swój werdykt wydali też czytelnicy dziennika w internetowym głosowaniu na Warszawa.wyborcza.pl/plebiscyt. Ci, którzy zasłużyli się dla Warszawy w 2021 r. otrzymali Stołek, natomiast ci, którzy zaszkodzili miastu – Nogę od Stołka.   

 W 15. edycji plebiscytu Stołek i Noga od Stołka decyzją jury Stołek otrzymała Grupa Granica. Inicjatywa została doceniona przez redakcję za wielką pomoc uchodźcom i migrantom na granicy polsko-białoruskiej. Czytelnicy zagłosowali z kolei na aktywistów z Lotnej Brygady Opozycji – za pomysłowe działania w terenie, walkę o prawa obywatelskie oraz przypominanie, że należy być przyzwoitym człowiekiem.  

Noga od Stołka powędrowała natomiast do komendanta straży miejskiej Zbigniewa Leszczyńskiego. Jury plebiscytu przyznało mu tytuł antybohatera 2021 r. za nieudolność strażników miejskich w walce z patoparkowaniem i łamaniem przepisów ruchu drogowego. Decyzją czytelników „Gazety Stołecznej” Nogę od Stołka otrzymał z kolei Konstanty Radziwiłł – za chaos związany z działaniem Szpitala Południowego i uchylenie zakazu jazdy po ulicach stolicy dla furgonetek z homofobicznymi hasłami i zdjęciami rozerwanych płodów.  

Trofea dla zwycięzców, czyli stołki i nogi ozdobiła w tym roku graficzka i ilustratorka Ola Niepsuj. 

Finałową galę plebiscytu, która miała miejsce 31 marca br. w Skyfall Warsaw – na 46. piętrze wieżowca Unit Warsaw, poprowadzili redaktorka naczelna „Gazety Stołecznej” Małgorzata Bujara oraz dziennikarz „Wyborczej” Michał Nogaś. Imprezę uświetnił występ Ifi Ude z zespołem.

Relacja z wręczenia nagród w 15. edycji plebiscytu dostępna jest na Warszawa.wyborcza.pl. Sylwetki tegorocznych zwycięzców można znaleźć w dzisiejszym wydaniu „Tygodnika Warszawa” – cotygodniowego dodatku do „Wyborczej” oraz na Warszawa.wyborcza.pl

Organizatorem plebiscytu była redakcja warszawskiego wydania „Gazety Wyborczej”, a partnerem tegorocznej edycji – Skyfall Warsaw.  

Comments

comments

55
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...