MUSE pozyskuje 1 milion złotych w kolejnej rundzie od Ferber VC

Informacja Prasowa - 06.02.2017
138

Firma Artura Kurasińskiego pozyskała milion złotych na rozwój od Ferber VC

Spółka Gunhed Sp z o.o. podpisała umowę inwestycyjną z Ferber VC w wyniku której otrzyma 1 milion złotych na rozwój swojego narzędzia do analityki wideo (MUSE) oraz stworzenie kolejnych produktów (analityki VR, platformy raportowej oraz narzędzi badawczych związanych z contentem wideo). 

Bardzo cieszymy się, że udało nam się zdobyć zaufanie i przekonać kolejnego inwestora do współpracy z nami. Cały 2016 w MUSE poświęciliśmy na weryfikację modeli biznesowych, pomysłów na kolejne narzędzia, a przede wszystkim na udoskonalenie MUSE. Bazując na naszych danych pomogliśmy zrealizować kilka kampanii z influencerami i brandami. W rezultacie pozyskaliśmy nowych klientów (między innymi Allegro czy MrTarget z Grupy SARE). Obecnie rozmawiamy z kilkoma czołowymi polskimi podmiotami o stworzeniu nowej klasy narzędzi do analityki wideo. Bardzo liczymy też na współpracę z Bivrost przy unikalnym w skali światowej narzędziu do analityki zdjęć i video 360. Dzięki środkom z inwestycji 2017 będzie dla nas bardzo ważnym i przełomowym rokiem, bo szykujemy jeszcze kilka spektakularnych wydarzeń” – mówi Artur Kurasiński, Prezes Zarządu Gunhed Sp z o.o.

Cieszymy się, że udało nam się porozumieć z udziałowcami Gunheda, poszerzając nasz portfel inwestycyjny o kolejny podmiot, który ma ogromny potencjał wzrostu i zaangażowany zespół z jasną wizją rozwoju. Nasz fundusz stale poszukuje równie atrakcyjnych projektów, będących w stanie zaoferować rynkowi równie przełomowe rozwiązania.” – mówi, Marcin Kapuściński Prezes Zarządu Ferber VC.

***

MUSE to narzędzie do analityki treści wideo dla YouTube i Facebooka. Pozwala śledzić szczegółowe dane na temat użytkowników mediów społecznościowych i treści wideo. Pozwala lepiej planować oraz ukierunkowywać reklamę. Klientami MUSE są między innymi: Castorama, PayU, IKEA, Allegro, PizzaPortal, NC+, ING Bank, USP Zdrowie czy Greenpeace Polska.

Ferber VC to spółka zarządzająca Funduszem JEREMIE Seed Capital Województwa Pomorskiego, inwestującego w podmioty na wczesnym etapie rozwoju tzw. Startupy, cechujące się wysokim potencjałem wzrostu wartości.

Comments

comments

138
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...