Mundial 2018 z „Gazetą Wyborczą”

Informacja Prasowa - 18.06.2018
40

Mundial 2018 z "Gazetą Wyborczą"

„Gazeta Wyborcza” zaprasza czytelników do wspólnego przeżywania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 – specjalnie dla kibiców z jej najbliższymi wydaniami ukażą się tabela rozgrywek i dodatek „Polska gola!”. Na łamach „Gazety Wyborczej” i na Wyborcza.pl pojawi się wiele mundialowych artykułów, relacji i analiz przygotowanych przez redakcję sportową dziennika i dwóch wysłanników do Rosji: Rafała Steca i Michała Szadkowskiego.

Już w najbliższy czwartek, 14 czerwca rozpoczyna się mundial 2018. Tego dnia do „Gazety Wyborczej” dołączona będzie tabela mundialowych rozgrywek, przygotowana przez Sport.pl, w której można uzupełniać wyniki meczów i typować zwycięzców. Na odwrocie tabeli jest plakat – zdjęcie Kamila Grosickiego.

Natomiast w piątek, 15 czerwca z „Gazetą Wyborczą” ukaże się dodatek „Polska gola!”. Czytelnicy znajdą w nim wywiad z piłkarzem naszej reprezentacji Jakubem Błaszczykowskim, rozmowę z byłą gwiazdą kadry i prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem, a także z legendarnym bramkarzem reprezentacji Janem Tomaszewskim. Dodatkowo redakcja przedstawi rywali Polaków w grupie H – Senegal, Kolumbię i Japonię, przyjrzy się strategii trenera biało-czerwonych Adama Nawałki i przeanalizuje szanse naszej drużyny.
W mundialowym dodatku znajdą się również: przewodnik po polskiej reprezentacji, sylwetka trenera mistrzów świata Joachima Loewa, a także terminarz mistrzostw, felietony Rafała Steca, Dariusza Wołowskiego i Wojciecha Kuczoka oraz wiele piłkarskich informacji, ciekawostek i statystyk.
Ukazanie się dodatku „Polska gola!”, liczącego 48 stron, wspiera autopromocja, którą przygotował zespół promocji „Gazety Wyborczej”.
Tego samego dnia – 15 czerwca w „Gazecie Telewizyjnej” pojawi się mundialowa rozpiska transmisji z dokładnymi informacjami o datach, godzinach i kanałach, a nawet osobach komentujących mecze. W wydaniu znajdzie się też wywiad z Kamilem Grosickim przeprowadzony przez Sebastiana Staszewskiego ze Sport.pl.
W czasie całych piłkarskich mistrzostw „Gazeta Wyborcza” poświęci rozgrywkom wiele miejsca na swoich łamach i stronach internetowych. Codziennie na relacje z Rosji przeznaczonych będzie od 4 do 6 stron dziennika. M.in. w poniedziałek, 18 czerwca br. „Gazeta Wyborcza” opisze, co się zdarzy w Soczi i na innych stadionach. Na Wyborcza.pl będzie można dodatkowo śledzić relacje na żywo z meczów Polaków.
Materiały z Rosji będzie publikować dwóch korespondentów – Rafał Stec i Michał Szadkowski – wspieranych przez redakcję działu sportowego pracującą w Polsce. Korespondenci „Gazety Wyborczej” będą też aktywni w mediach społecznościowych – na profilach swoich i „Gazety Wyborczej” na Facebooku, Twitterze i Instagramie.
Na rynku jest też wyjątkowy magazyn „Gazety Wyborczej” – specjalne wydanie „Ale Historii Extra” pod tytułem „Mundial. Opowieści niesamowite”, dedykowane wszystkim kibicom piłki nożnej. Magazyn jest w sprzedaży od czwartku, 17 maja br. Więcej informacji o wydaniu – https://www.agora.pl/magazyn-mundial-opowiesci-niesamowite-specjalne-wydanie-ale-historii-extra.

Comments

comments

40
Komentarze
Sonda

Trzy organizacje branżowe: Związku Firm Public Relations, Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, Stowarzyszenia Agencji Public Relations jest dla rynku PR rozwiązaniem optymalnym ??

Loading ... Loading ...