Motowizja zaprasza na transmisję z Platinum 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Jerzy Ciszewski - 31.03.2022
146

Motowizja zaprasza na transmisję z Platinum 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

Motowizja zaprasza na transmisję z Platinum 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza

W najbliższy weekend 2-3 kwietnia odbędzie się wyjątkowa impreza w kalendarzu rajdowym. Zawodnicy uhonorują pamięć dwóch wybitnych, tragicznie zmarłych rajdowców – Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza za sprawą rajdu-memoriału ich pamięci. Dwa finałowe odcinki specjalne będzie można obejrzeć na żywo w Motowizji w niedzielę o godz. 12.45.

Platinum Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to jedne z pierwszych zawodów w polskim kalendarzu rajdowym w trakcie roku. Dla wielu zawodników to forma rozgrzewki przed sezonem, jednak najważniejszym celem jest upamiętnienie dwóch legend polskiego sportu motorowego, które przedwcześnie i w tragiczny sposób od nas odeszły.

W tym roku w Wieliczce pojawi się 41 załóg. Listę startową otwiera urzędujący mistrz Polski Mikołaj Marczyk, którego w tym roku zobaczymy w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC2. Jak zwykle wystartuje też liczne grono reprezentantów Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w osobach między innymi Marka Sudera, Grzegorza Olchawskiego i Piotra Kiepury. Tradycyjnie o zwycięstwo powalczą także „górale” – kierowcy na co dzień jeżdżący w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, jak Waldemar Kluza czy Sebastian Stec.

Na trasę tegorocznego Memoriału składać się będzie dziesięć odcinków specjalnych w Wieliczce i okolicach, rozgrywanych w sobotę i niedzielę. Dwie ostatnie, decydujące próby będzie można zobaczyć na żywo w Motowizji o 12:45 (03.04.2022). Wojciech Majewski oraz Mariusz Suss zasiądą za mikrofonem, a na mecie kierowców przepytywać będzie Gabriel Borowy.

– Memoriał Kuliga i Bublewicza to naprawdę wspaniałe wydarzenie. Automobilklub Krakowski rok rocznie wkłada mnóstwo serca w jego organizację, dzięki czemu stał się stałym punktem w kalendarzu wielu pasjonatów sportów motorowych. Najważniejsza jest jednak jego idea. Po dziś dzień na trasach odcinków specjalnych można usłyszeć historie o zwycięstwach Janusza Kuliga oraz Mariana Bublewicza. Tego typu inicjatywy pozwalają kultywować ich pamięć i przypominać młodszym pokoleniom o najwybitniejszych przedstawicielach złotej ery polskich rajdów. To ogromny zaszczyt, że Motowizja patronuje temu wydarzeniu – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji

Platinum 6. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to jedno z wielu wydarzeń transmitowanych na żywo w Motowizji. Warto więc obserwować ramówkę, a także dołączyć do newslettera, aby być na bieżąco z najważniejszymi premierami – https://motowizja.pl/newsletter.

  • Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza (OS9 i OS10) – niedziela, 3 kwietnia, godz. 12:45

Comments

comments

146
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...