Młodzież walczy ze współczesnym niewolnictwem w ramach akcji #MyFreedomDay 2020

Informacja Prasowa - 20.02.2020
289

Młodzież walczy ze współczesnym niewolnictwem w ramach akcji #MyFreedomDay 2020

Tegoroczna kampania CNN – #MyFreedomDay, skupiająca młodych ludzi z całego świata w celu zwiększania świadomości na temat współczesnego niewolnictwa, odbędzie się 11 marca w środę.

W tym roku będzie miała miejsce już czwarta edycja wydarzenia, a chęć udziału zadeklarowały tysiące młodych osób z różnych szkół i społeczności lokalnych, z ponad stu krajów na sześciu kontynentach. Akcja ma zwrócić uwagę na problem 40 milionów ludzi, którzy obecnie są w niewoli.

CNN w ramach akcji zadaje pytanie: „Czym dla Ciebie jest wolność?” i tym samym zachęca uczniów do podzielenia się swoimi odpowiedziami w mediach społecznościowych poprzez komentarze, zdjęcia lub materiały wideo oznaczone hashtagiem #MyFreedomDay.

11 marca materiały te zostaną opublikowane na CNN.com/myfreedomoraz na profilach społecznościowych CNN, takich jak Facebook, Twitteri Instagram. Ponadto międzynarodowi korespondenci CNN będą prowadzić relacje na żywo z całego świata ze szkół w Azji, Afryce, Europie i Ameryce Północnej.

CNN International przygotuje specjalne programy prezentujące aktywność i wydarzenia organizowane przez uczniów, a także przesłania i deklaracje celebrytów zaangażowanych w projekt. Program specjalny będzie miał swoją premierę 11 marca o godz. 6:30 CET. Powtórki zostaną wyemitowane 12 marca o godz. 9:30 CET oraz przez cały weekend.

#MyFreedomDay jest częścią projektu CNN Freedom Project, który ma na celu zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na problem handlu ludźmi i powstrzymanie tego procederu o szacowanej wartości 150 miliardów dolarów rocznie.

Film promujący akcję #MyFreedomDay 2020 jest dostępny pod adresem: https://cnn.it/39Tq2gX.

Comments

comments

289
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...