Michael Cera x CeraVe –reklamą #1 podczas Super Bowl według ADWEEK

Informacja Prasowa - 14.02.2024
106

Najnowsza kampania marki stawia na przewrotną komunikację dzięki zaangażowaniu popularnego aktora Michaela Cera

Jeśli jeszcze nie znacie nowej reklamy CeraVe prędzej czy później i tak o niej usłyszycie. CeraVe wie, jak zaintrygować odbiorcę i połączyć zmedykalizowaną markę z obszaru pielęgnacji skóry z budowaniem pozytywnego sentymentu z konsumentem. Najnowsza kampania marki stawia na przewrotną komunikację dzięki zaangażowaniu popularnego aktora Michaela Cera – zbieżność nazwisk zupełnie nieprzypadkowa. 

 

CeraVe, marka specjalizująca się w pielęgnacji skóry, z dumą ogłosiła swoją najnowszą kampanię reklamową podczas Super Bowl – finałowego meczu najważniejszego sportu narodowego USA. W intrygującej reklamie wystąpił aktor Michael Cera (znany m.in. z roli Allena w filmie Barbie, czy komediowej roli Scotta Pilgrima).

 

Aby wygenerować szum w mediach społecznościowych wokół swojego pierwszego spotu na Super Bowl, marka CeraVe jeszcze przed emisją reklamy zaangażowała influencerów na całym świecie. Działania te miały na celu podsycić spekulacje wokół pytania: Czy Michael Cera stworzył CeraVe?

 

Zobacz reklamę, przygotowaną przez Ogilvy USA, która stała się viralem Super Bowl:
https://youtu.be/eVrUDqYfRUM?si=dl9ARqByNAymtIaF

 

Michael Cera(Ve) ?!

 

Zaangażowany w kampanię aktor został przyłapany na dopisywaniu swojego imienia na dermokosmetykach CeraVe w aptece na Brooklynie i uchwycony przez paparazzi na rozdawaniu produktów tej marki przechodniom.
CeraVe x Michael Cera_2.jpg
Influencerzy z całego świata próbowali rozwikłać zagadkę – o co właściwie chodzi? Czy Michael Cera próbuje przekonać, że jest autorem jednej z najpopularniejszych marek dermokosmetycznych na rynku – CeraVe? Czy to możliwe, że to on stoi za jej sukcesem?

 

Wykorzystując platformy komunikacyjne CeraVe dotarło ze swoim komunikatem do szerokiego grona odbiorców na całym świecie, podkreślając , że marka została stworzona przy współpracy z dermatologami.

 

Polska adaptacja kampanii

 

Paczki od Michaela Cery dostali również polscy influencerzy, związani z marką – Jasper (2.5 mln na TikToku), czy popularni skinfluenerzy jak Kamil Pacek (@ten_buba) oraz Lila Grochowska. Twórcy zaznajomieni z produktami CeraVe nie od dziś, jednogłośnie stwierdzili: CeraVe nie jest marką stworzoną z Michaelem Cerą, a z dermatologami. A „Cera” w nazwie pochodzi nie od nazwiska aktora, ale od najważniejszego składnika każdego z produktów marki – ceramidów.

 

Zobacz, jak Jasper zinterpretował przesyłkę od CeraVe https://www.tiktok.com/@jasperrr55/video/7333599877986929952

 

Marka CeraVe sięgnęła po najlepsze z możliwych kodów do stworzenia viralowej komunikacji marketingowej.
Ta kampania to przede wszystkim powiew świeżości. Dzięki niej odczarowaliśmy wizerunek sztampowych reklam marek dermokosmetycznych, adresując potrzeby współczesnych odbiorców. Wyszliśmy z pewnych schematów, co jak widać przełożyło się na sukces i docenienie  konsumentów  – komentuje Agnieszka Pawełek, Brand Engagement Manager CeraVe w L’Oreal.

 

CeraVe to marka stworzona przy współpracy z dermatologami. U podstaw jej filozofii leży założenie, że prawidłowa naturalna bariera ochronna to klucz do zdrowo wyglądającej skóry, a zastosowanie ceramidów w codziennej pielęgnacji ma ogromne znaczenie dla przywrócenia jej optymalnego funkcjonowania. CeraVe oferuje szeroką gamę dermokosmetyków do pielęgnacji, które zawierają wyjątkowe połączenie ceramidów, identyczne z tymi występującymi w ludzkiej skórze, aby wspierać odbudowę naturalnej jej naturalnej warstwy ochronnej.

 

CeraVe x Michael Cera_1.jpg

Comments

comments

106
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...