Stabilizacja lepsza niż zmiany. Angela Merkel: Tusk to wyznacznik stabilności UE

Redakcja PR - 09.03.2017
81

Angela Merkel stwierdziła, że Donald Tusk będzie gwarancją stabilności UE

Angela Merkel podczas przemówienia w Bundestagu przed szczytem UE powiedziała, że Donald Tusk na fotelu szefa Rady Europejskiej na drugą kadencję to gwarancja stabilności całej Unii. Wypowiedź niemieckiej kanclerz cytuje Onet. 

Angela Merkel wystąpiła w Bundestagu na kilka godzin przed rozpoczęciem szczytu UE, w czasie którego ma zostać podjęta decyzja o wyborze szefa Rady Europejskiej na najbliższe 2,5 roku. O reelekcję ubiega się były premier Polski Donald Tusk.

Dzisiaj będziemy decydować o ponownym wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej na kolejne 2,5 roku. Postrzegam jego ponowny wybór jak oznakę stabilności dla całej Unii Europejskiej i cieszę się na kontynuację współpracy z nim – powiedziała Merkel, cytowana przez portal Onet.

Kanclerz Niemiec wypowiedziała się także na temat Europy dwóch prędkości, postulując, że to dobry projekt, który nie wyklucza żadnego z państw członkowskich:

Nie możemy nikogo wykluczać, Europa różnych prędkości jest projektem zapraszającym, a nie wykluczającym –powiedziała  Angela Merkel, cytowana przez Onet.

Słowa niemieckiej kanclerz można także zaimplementować na inne obszary, nie tylko politykę. W dobrej i wysoko jakościowej komunikacji bardziej istotna bowiem jest stabilność, długotrwałość zamiast gwałtownych zmian. Angela Merkel opowiada się za stabilnością, ponieważ jest ona gwarancją siły i spójności instytucji, jaką jest Unia Europejska. A tego potrzebuje, zwłaszcza w tych trudnych latach.

Źródło: Onet.pl 

 

Comments

comments

81
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...