Media społecznościowe, które zdobyły największą liczbę użytkowników w ciągu roku

Redakcja PR - 11.09.2018
125

Najnowsze dane od Statista

Media społecznościowe wciąż zyskują na popularności, zarówno wśród indywidualnych użytkowników, jak i marek. Stale rośnie więc liczba ich użytkowników. Wiedza na temat tego, jak wygląda  przyrost może być przydatna do podjęcia decyzji, w którym medium warto rozwijać profil.

Instagram na czele

Statista opublikowała kilka dni temu wykres, na którym zaprezentowano ilu korzystających z danych serwisów przybyło w ciągu ostatniego roku. Z informacji tych wynika, że największy przyrost, wynoszący ponad 300 milionów aktywnych użytkowników, odnotował Instagram. Niewiele za nim, z liczbą 228 milionów użytkowników plasuje się Facebook. Znaczną liczbą nowych profili może pochwalić się również WhatsApp, który zgromadził ponad 200 milionów nowych, aktywnych userów.

Najmniejszy przyrost odnotowano dla Snapchata i Twittera. Ten pierwszy jest wciąż popularny wśród nastolatków. W ciągu ostatnich miesięcy z aplikacji zaczęło korzystać zaledwie 15 milionów osób, co daje łączną liczbę 188 milionów użytkowników.

W podobnej sytuacji jest Twitter, który posiada lojalną i aktywną społeczność, jednakże nie notuje spektakularnych wzrostów liczby korzystających z niego  i jak podaje Statista, w przeciągu ostatnich ponad trzech lat dołączyły do niego tylko 33 miliony nowych odbiorców.

 

 

 

 

Źródło: socialmediapress.pl

Comments

comments

125
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...