Media coraz częściej powołują się na Interię. Rekordowy wynik cytowań

Informacja Prasowa - 10.01.2022
109

Media coraz częściej powołują się na Interię. Rekordowy wynik cytowań

Media coraz częściej powołują się na Interię. Rekordowy wynik cytowań

Interia awansowała w grudniu na 4. miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. W tym czasie inne redakcje powoływały się na Interię prawie 2600 razy. Jest to największa liczba cytowań w historii portalu. Interia wyprzedziła m.in. Rzeczpospolitą, TVN24, Radio Zet i Gazetę Wyborczą.

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Monitorowania Mediów Interia odnotowała blisko 40 % wzrost cytowań przez inne redakcje (listopad 2021 – 1866, grudzień 2021 – 2577). Rekordowy wynik zapewnił portalowi awans z 6. na 4. miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce.

Ostatni rok był dla Interii czasem poważnych zmian: połączyliśmy newsroom z polsatnews.pl, wzmocniliśmy synergię z Grupą Polsat Plus i postawiliśmy na treści autorskie. Udało się nam stworzyć świetny zespół, a stały wzrost liczby cytowań jest tego kolejnym potwierdzeniem – mówi Piotr Witwicki, Redaktor Naczelny w Grupie Interia.

W grudniu 2021 roku media powołały się na kilkaset publikacji Interii. Portal m.in. jako pierwszy w Polsce informował o zakończeniu współpracy Paulo Sousy z reprezentacją oraz o liście przeciwników szczepień w PiS, którzy postawili się premierowi. Pod koniec roku pojawił się także wywiad Piotra Witwickiego i Marcina Fijołka z Jarosławem Kaczyńskim.

Comments

comments

109
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...