Marka Carlsberg i FC Liverpool przedłużyli współpracę o 5 lat

Informacja Prasowa - 28.05.2019
51

Marka Carlsberg i FC Liverpool przedłużyli współpracę o 5 lat

Marka Carlsberg i klub FC Liverpool przedłużyły swoje partnerstwo o pięć lat. Gwarantuje to marce Carlsberg miano Oficjalnego Piwa do końca sezonu 2023/2024.

Nowa umowa kontynuuje najdłużej trwającą współpracę w Premier League, która rozpoczęła się w 1992 r. od kiedy to marka Carlsberg sponsoruje klub. Jako globalny partner, piwo Carlsberg będzie realizowało aktywności dla fanów FC Liverpool na całym świecie i lokalnie.

-Partnerstwo pomiędzy marką Carlsberg a klubem FC Liverpool można już uznać za kultowe. Od ponad ćwierć wieku jesteśmy dumni z bycia częścią tej rodziny i jednocześnie podekscytowani na myśl o tym, co klubowi przyniesie przyszłość.  Dzięki naszej współpracy z pewnością dostarczymy fanom na całym świecie niezapomnianych wrażeń– powiedziała Jessica Spence, Carlsberg’s Chief Commercial Officer.

Billy Hogan, Managing Director and Chief Commercial Officer w klubie FC Liverpool, komentując kontynuację partnerstwa powiedział: – Jesteśmy dumni z przedłużenia naszej owocnej współpracy z marką Carlsberg. Od 1992 roku, czyli przez 26 sezonów cieszymy się lojalną relacją, a jej kontynuacja, łącznie 31 sezonów, jest świadectwem silnego związku między klubem a tą kultową marką. Cieszymy się, że marka Carlsberg jest uznanym członkiem rodziny LFC i liczymy na dalsze wzmacnianie naszych relacji.

Marka Carlsberg na chwilę zmieniła barwy na czerwone i wprowadziła limitowaną edycję piwa Carlsberg Red Barley uwarzonego specjalnie dla fanów klubu FC Liverpool. Piwo całe czerwone – od etykiety, przez butelkę, po jej piwną zawartość, uwarzone zostało na bazie czerwonego słodu jęczmiennego, aby uczcić czerwony kolor strojów FC Liverpool. Decyzję o zmianie koloru szortów i skarpet zawodników z białych na czerwone podjął lata temu legendarny menedżer klubu Bill Shankly. Limitowana edycja piwa Carlsberg Red Barley jest dostępna w Polsce tylko w promocjach i konkursach konsumenckich.

Więcej informacji nt. Carlsberg Red Barley można znaleźć na stronie internetowej carlsberg.com/allred

Od momentu rozpoczęcia współpracy marki Carlsberg i klubu FC Liverpool:

  • Liverpool FC wygrał jeden Puchar Europy (2005), dwa Puchary Anglii (2001, 2006), cztery Puchary Ligi (1995, 2001, 2003, 2012) i jeden Puchar UEFA (2001).
  • Ian Rush został najlepszym strzelcem klubu wszechczasów (18 października 1992 r. vs Manchester United).
  • Robbie Fowler i Steven Gerrard – legendy klubu – zadebiutowali i do emerytury grali w klubie.

 

Comments

comments

51
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...