Mariusz Lodziński naczelnym „Wyborczej Opole”, Anita Dmitruczuk w dziale redakcji lokalnych

Informacja Prasowa - 04.01.2022
93

Mariusz Lodziński naczelnym „Wyborczej Opole”, Anita Dmitruczuk w dziale redakcji lokalnych

Mariusz Lodziński naczelnym „Wyborczej Opole”, Anita Dmitruczuk w dziale redakcji lokalnych

Od 1 stycznia 2022 r. nowym redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej Opole” jest Mariusz Lodziński. Natomiast Anita Dmitruczuk, dotychczasowa szefowa opolskiego zespołu dziennika, dołączyła do działu redakcji lokalnych „Wyborczej”. Będzie w nim koordynować publikacje serwisów lokalnych na temat zmian klimatu, wspierać najmniejsze redakcje w tworzeniu piątkowych tygodników lokalnych oraz – jako dziennikarka i redaktorka – współpracować z działem Klimat i Środowisko.
– Za nami bardzo intensywny rok. Stworzyliśmy serwisy lokalne Wyborcza.pl w sześciu nowych miastach, uruchomiliśmy nowy dział Klimat i Środowisko, odświeżyliśmy też reporterską sekcję „Witamy w Polsce”. Wszystkie te obszary potrzebują mocnego zaplecza redaktorskiego, także w zespołach lokalnych. Anita Dmitruczuk jest świetną redaktorką oraz ekspertką od spraw klimatycznych i środowiskowych, dlatego jej wiedzę i doświadczenie chcemy wykorzystać do wzmocnienia naszych nowych przedsięwzięć. Z kolei Mariusz Lodziński to doświadczony dziennikarz i redaktor, od ponad 20 lat piszący dla „Wyborczej Opole”. Świetnie zna region, potrafi pracować z ludźmi, dlatego wierzę, że opolska redakcja pod jego kierownictwem będzie jeszcze skuteczniej zdobywać czytelników i prenumeratorów. Liczę także na to, że od teraz tematy z Opola będą częściej obecne na krajowych łamach dziennika – komentuje Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej”, szef redakcji lokalnych. – Cieszę się z tych zmian, bo chcę, by „Wyborcza” była redakcją, która umożliwia rozwój – zarówno dziennikarzom, jak i redaktorom.  
Mariusz Lodziński jest związany z opolską redakcją „Gazety Wyborczej” od ponad 20 lat. Zaczynał w latach 90. jako współpracownik działu sportowego, którym później przez długi czas kierował. Następnie stał na czele działu miejskiego i redagował lokalne wydania „Co Jest Grane 24″, m.in. opisywał sprawy kryminalne, a także obsługiwał opolski festiwal oraz zajmował się samorządem i polityką. Od 2014 r. był zastępcą redaktora naczelnego „Wyborczej” w Opolu.
Anita Dmitruczuk od 2014 r. kierowała opolską redakcją „Gazety Wyborczej”. Wcześniej była zastępczynią redaktora naczelnego „Wyborczej Opole” oraz autorką lokalnych treści społecznych, kulturalnych i naukowych. Z „Gazetą Wyborczą” współpracuje od 2005 r. W 2008 r., wraz z Dorotą Wodecką, była laureatką Nagrody im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach międzynarodowych w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. To pomysłodawczyni i autorka programu edukacji obywatelskiej dla młodzieży licealnej „Miasto Młodych”, który „Gazeta Wyborcza” realizowała z miastem Opole. Od roku wspiera także dział „Wyborczej” Klimat i Środowisko.

Comments

comments

93
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...