Małgorzata Bujara redaktorką naczelną „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl

Informacja Prasowa - 17.06.2019
134

Małgorzata Bujara redaktorką naczelną „Gazety Stołecznej" i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl

1 lipca br. Małgorzata Bujara – dotychczasowa redaktorka naczelna rzeszowskiej „Gazety Wyborczej” – obejmie funkcję szefowej redakcji warszawskiego wydania dziennika. Zastąpi na stanowisku Aleksandrę Sobczak, która od maja br. kieruje serwisem Wyborcza.pl. Obowiązki redaktorki naczelnej „Gazety Wyborczej Rzeszów” przejmie z kolei Magdalena Mach.

 

– Unikalna sieć serwisów lokalnych to jeden z motorów wzrostu liczby subskrybentów cyfrowych „Wyborczej”. Szczególną rolę odgrywa w niej redakcja „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl, przygotowująca treści dla ponad 5 milionów osób mieszkających w jej bezpośrednim zasięgu. Po zmianach personalnych, wkrótce podejmiemy kolejne działania, które doprowadzą do dalszego wzmacniania „Gazety Wyborczej” na rynku warszawskim – informuje Jerzy Wójcik, wydawca dziennika.

 

Małgorzata Bujara związana jest „Gazetą Wyborczą” od 1997 r. – od początku z jej rzeszowskim wydaniem. Zaczynała jako dziennikarka działu miejskiego, specjalizowała się także w tematyce gospodarczej; obecnie najbliższe są jej tematy polityczne. W styczniu 2017 r. została redaktorką naczelną „Gazety Wyborczej Rzeszów”. Wcześniej – przez kilka lat – pełniła funkcję wiceszefowej tej redakcji. Z wykształcenia jest polonistką, prowadziła zajęcia ze studentami kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Rzeszowskim.

 

Bujara na stanowisku redaktorki naczelnej „Gazety Stołecznej” zastąpiła Aleksandrę Sobczak, która pełniła tę funkcję od 2016 roku. W maju br. Sobczak została szefową serwisu Wyborcza.pl. Zastępcami redaktorki naczelnej warszawskiego wydania dziennika pozostają Edyta Różańska i Jakub Chełmiński.

 

Małgorzata Bujara to zdolna reporterka, doświadczona redaktorka, a także skuteczna menedżerka. Prowadzona przez nią redakcja w Rzeszowie świetnie relacjonowała tematy z Podkarpacia i osiągała bardzo dobre wyniki, m.in. w zakresie prenumerat cyfrowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie w „Gazecie Stołecznej” – mówi Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”.

 

Obowiązki redaktorki naczelnej rzeszowskiego wydania dziennika obejmie Magdalena Mach, która w ostatnim czasie odpowiadała za rozwój serwisu Rzeszow.Wyborcza.pl. Z rzeszowską redakcją związana jest od 22 lat, od ponad 20 lat redaguje także lokalny magazyn „Co Jest Grane 24″. Z wykształcenia jest muzykologiem– To dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, świetnie zorientowana w tematach z Rzeszowa i regionu podkarpackiego, mocno zaangażowana w rozwój redakcji w internecie – dodaje Chrzan.

Magdalena Mach

Małgorzata Bujara

Comments

comments

134
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...