Lotnisko Daxing będzie częściowo zasilane przez baterie słoneczne

Informacja Prasowa - 14.10.2019
179

Lotnisko Daxing będzie częściowo zasilane przez baterie słoneczne

Pod koniec września tego oku otwarte zostało nowe lotnisko w Pekinie i zarazem największe lotnisko na świecie – Pekin-Daxing International Airport. Jak się okazuje, ta wielka inwestycja infrastrukturalna jest zasilana przez energię odnawialną.

Podłączony do sieci energetycznej dachowy, rozproszony system fotowoltaiczny w obszarze towarowym na wschodnim pasie startowym oraz obszar odrzutowców biznesowych został uruchomiony we wrześniu. System ten zasila rozwój systemów fotowoltaicznych i zastosowań energii odnawialnej na polu lotnictwa cywilnego.

Dzięki wykorzystaniu rozwiązania fotowoltaicznego Huawei FusionSolar Smart projekt o mocy 5,61 MWp jest pionierskim zastosowaniem czystej energii w lotnictwie cywilnym. Po podłączeniu do sieci 6,1 GWh czystej energii trafi do sieci każdego roku. Równa się to 1900 tonom zaoszczędzonego węgla i eliminacji 966 ton emisji CO2 oraz 14,5 ton SO2 każdego roku.

Rozwiązanie rozproszone Huawei FusionSolar powstało z dużą dbałością o bezpieczeństwo w celu zapewnienia spokoju ducha klientów. Na przykład oparta na sztucznej inteligencji technologia Arc-Fault Circuit Interrupter (AFCI) i projekt bez bezpieczników przyczyniają się do eliminacji ryzyka pożaru. Ponadto sprzęt lotniskowy nie zostanie narażony na pomniejszą radiację elektromagnetyczną. W dodatku w wyniku zastosowania inteligentnej diagnostyki krzywej I-V rozwiązanie Huawei Smart pozwala na identyfikację zepsutych fragmentów fotowoltaicznych i odkrycie przyczyn awarii w sposób proaktywny, co gwarantuje bezpieczną, niezawodną i długoterminową generację energii.

Międzynarodowe lotnisko Daxing w Pekinie kosztowało 11,2 mld dol. i zajmuje powierzchnię 1,4 mln m kw. Brytyjska gazeta „The Guardian” przyznała lotnisku pierwsze miejsce pośród siedmiu nowych cudów świata. Oficjalne otwarcie lotniska odbyło się 1 października – w dniu uroczystych obchodów 70. rocznicy proklamowania komunistycznej Chińskiej Republiki Ludowej. Lotnisko zostało pomyślane jako największy w Chinach i na świecie zintegrowany hub transportowy.

Położony 60 km na południe od centrum Pekinu port lotniczy odznacza się niskim śladem węglowym. Zainteresowanie lotami do Daxing zaoferowało kilkadziesiąt linii lotniczych zarówno z Państwa Środka, jak i z zagranicy. Inaugurację połączeń na nowe lotnisko ma przed sobą również narodowy przewoźnik – Polskie Linie Lotnicze LOT. Po raz pierwszy z Lotniska Chopina do Pekinu-Daxing linie polecą 25 października.

Comments

comments

179
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...