LG i Amazon poszerzają możliwości ekosystemu IOT

Informacja Prasowa - 09.09.2016
273

LG i Amazon poszerzają możliwości ekosystemu IOT

Podczas targów IFA 2016 firma LG Electronics zaprezentowała ekosystem inteligentnego domu, stworzony we współpracy z wieloma cenionymi w branży partnerami, w tym z firmą Amazon – światowym liderem detalicznego handlu internetowego. Zgodnie ze strategią Otwartego Partnerstwa, Otwartej Platformy i Otwartej Łączności w dziedzinie Internetu Rzeczy (IoT), firma LG opracowała inteligentną technologię, która aktywnie rozpoznaje zachowania domowników i zapewnia optymalne rozwiązania dostosowane do ich stylu życia.

Centrum multimedialne SmartThinQ™ Hub firmy LG jest teraz kompatybilne z inteligentną asystentką głosową Alexa, w którą wyposażony został głośnik Amazon Echo. Dzięki temu sterowanie sprzętem AGD firmy LG może odbywać się nie tylko za pomocą smartfona, ale także komend głosowych. Przystawka SmartThinQ Sensor z urządzeniem Amazon Dash pozwala użytkownikom na zamawianie artykułów gospodarstwa domowego jednym przyciskiem. Teraz, pralka LG wzbogacona o SmartThinQ Sensor może nie tylko powiadomić właściciela o zakończeniu pracy, ale także zamówić zapas proszku do prania.

Na targach IFA 2016 firma zaprezentowała także inny przykład zastosowania swojej inteligentnej technologii w życiu codziennym – lodówkę Smart InstaView Door-in-Door™, wyposażoną w 29-calowy ekran dotykowy LCD. Sercem urządzenia jest miniaturowy komputer Intel® Compute Stick z procesorem Intel Atom™, który umożliwia korzystanie z różnorodnych aplikacji, pozwalając tym samym na przeglądanie przepisów, słuchanie muzyki, oglądanie filmów czy robienie zakupów przez internet. Dzięki wbudowanemu w drzwi lodówki wyświetlaczowi, użytkownik w prosty sposób może także sprawdzić jej zawartość bez konieczności otwierania – wystarczy dwukrotnie stuknąć w szklany panel, by stał się przezroczysty.

W Berlinie pokazano również inteligentną lodówkę LG SIGNATURE, która by dostosować się do stylu życia użytkowników, za pomocą zaawansowanych rozwiązań zbiera informacje o otoczeniu oraz sposobach użytkowania. Urządzenie wyposażono między innymi w czujniki otwarcia drzwi czy poziomu wilgotności. Za pomocą sensora temperatury, lodówka jest w stanie rozpoznać sytuację, gdy do jej wnętrza zostanie wstawiona ciepła żywność. Dzięki temu może na bieżąco dostosowywać prędkość działania wentylatora, co pozwoli  przyspieszyć schładzanie nawet o 30 procent1. Co więcej, lodówka LG SIGNATURE została wyposażona w wewnętrzną kamerę z matrycą 2,0 MP i obiektywem o bardzo szerokim kącie widzenia, dzięki czemu za pomocą smartfona można w prosty sposób sprawdzić jej zawartość, na przykład podczas robienia zakupów.

Na stanowisku LG prezentowane są także inne, nowe akcesoria IoT, takie jak SmartThinQ Lightbulb, SmartThinQ Plug oraz SmartThinQ Motion Sensor. Wszystkie w pełni współpracują z centrum multimedialnym LG SmartThinQ Hub oraz przystawkami LG SmartThinQ Sensor.

Współpracując z innowatorami branży, stale doskonalimy nasz pomysły. Dzięki temu rozwiązania LG dla inteligentnego domu są coraz wygodniejsze i bardziej dostępne” powiedział Seong-jin Jo, prezes działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics. „Nasz ekosystem IoT wyróżnia się tym, że rozwijamy go bazując na strategii otwartości i współpracy z partnerami. Jesteśmy przekonani, że przyniesie ona konsumentom znacznie większe korzyści niż zamknięte systemy.

Uczestnicy targów IFA 2016, na stanowisku firmy LG w hali 18 Targów Berlińskich, mogą osobiście zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami firmy przeznaczonymi dla inteligentnego domu przyszłości.

1 W porównaniu do konwencjonalnych dwudrzwiowych lodówek LG.

Comments

comments

273
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...