Książki Wydawnictwa Agora nagrodzone w plebiscycie „Sportowa Książka Roku”

Informacja Prasowa - 15.02.2018
266

Książki Wydawnictwa Agora nagrodzone w plebiscycie „Sportowa Książka Roku”

Już po raz piąty serwis Sportowaksiazkaroku.pl zorganizował plebiscyt na najlepsze książki polskiego rynku literatury sportowej. Wśród zwycięzców znalazły się dwa tytuły Wydawnictwa  Agora: „Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach” Pawła Czado oraz „Spod zamarzniętych powiek” Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego.

 

Książka „Górnik Zabrze. Opowieść o złotych latach” Pawła Czado, która w plebiscycie zwyciężyła aż w dwóch kategoriach – „Najlepsza książka piłkarska” i „Najlepsza książka historyczna”, to nie tylko historia sukcesów jednego z najlepszych klubów piłkarskich Europy, ale także niesamowita opowieść o czasach, gdy brakowało wszystkiego, a w walce o największe trofea musiała wystarczyć siła charakteru, brawura i niczym nieskrępowana radość z gry. Paweł Czado spędził wiele godzin w archiwach, przejechał pół Europy, żeby porozmawiać z legendarnymi piłkarzami i napisał niezwykłą książkę, która aż skrzy się od nieznanych wcześniej anegdot i opowieści. Wydanie miało swoją premierę we wrześniu 2017 r.,  

Książka „Spod zamarzniętych powiek” Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego wygrała w kategorii „Najlepsza książka górska”. Tytuł, który miał swoją premierę w lutym 2017 r., to pierwsza opowieść himalaisty Adama Bieleckiego o jego drodze z rodzinnych Tychów na szczyty najwyższych gór świata. To także hołd dla bohaterów i twórców polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu Bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą Gaszerbruma I i Broad Peak. W dramatycznych historiach tych wejść Bielecki przede wszystkim opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach i w Karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie, która stała się naszą narodową specjalnością. 

 

W tegorocznej edycji plebiscytu na „Sportową Książkę Roku” wzięto pod uwagę aż 91 tytułów. Swoich faworytów typowali eksperci (dziennikarze sportowi, przedstawiciele branży), którzy wybrali „Sportową Książkę Roku” w pięciu kategoriach: „piłka nożna”, „biografie”, „historia”, „góry” i „poradniki”. Więcej o plebiscycie: http://sportowaksiazkaroku.pl/edycja-2017-wyniki.

Comments

comments

266
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...