Koniec „wybuchowego” problemu Samsunga. Galaxy Note 7 wraca do sprzedaży

Redakcja PR - 29.03.2017
131

Samsung zlikwidował przyczynę eksplozji smartfonów

Samsung poinformował, że w najbliższym czasie wprowadzi odnowioną wersję smartfona Galaxy Note 7, który w ubiegłym roku został wycofany z rynku w związku z powtarzającymi się incydentami samozapłonu baterii flagowca. 

Koncern nie ma konkretnych planów sprzedażowych, nie wiadomo również, w których krajach Note 7 znajdzie się na półkach sklepowych. Telefon ma być wyposażony w nowe baterie, które przeszły rygorystyczne badania.

Przypomnijmy, że Samsung Galaxy Note 7 został wycofany w październiku, dwa miesiące po premierze. Śledztwo koncernu wykazało, że bezpośrednią przyczyną samozapłonu urządzeń były wadliwe baterie.

– W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że incydenty związane z modelem Note7 były spowodowane czynnikami powstałymi w dwóch różnych bateriach. W baterii A występowała deformacja w prawej górnej części konstrukcji wewnętrznej (typu Jelly-Roll). W baterii B występowała tendencja do nadtapiania miedzi w elektrodzie ujemnej w okolicy wyprowadzania elektrody dodatniej – tłumaczył rzecznik prasowy polskiego oddziału Samsunga Olaf Krynicki.

Smartfon Galaxy Note 7 przysporzył nie lada problemów południowokoreańskiemu gigantowi. Samsung wstrzymał produkcję, wycofał smartfon z rynku oraz namawiał wszystkich klientów do zwrócenia urządzeń, gdyż  korzystanie z nich było niebezpieczne. Kosztował to koreańskiego potentata blisko 5 mld $.

 

Czytaj więcej:

Znamy przyczyny samozapłonów Samsunga Galaxy Note 7

Comments

comments

131
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja może zastąpić pracę PR-owca??

Loading ... Loading ...