„Kobiety na mury” – akcja Wysokich Obcasów

Jerzy Ciszewski - 15.01.2019
44

„Kobiety na mury” - akcja Wysokich Obcasów

W czwartek, 17 stycznia br. odbędzie się uroczyste odsłonięcie warszawskiego muralu z wizerunkiem Olgi Jackowskiej. Redakcja „Wysokich Obcasów” zaprasza również na spotkanie poświęcone artystce – poprowadzi je Mariusz Szczygieł. Czwartkowe wydarzenia organizowane są w ramach akcji „Wysokich Obcasów” pt. „Kobiety na mury”, w której redakcja tworzy szlak murali portretujących wyjątkowe kobiety.

– Olga Jackowska, znana szerszej publiczności jako Kora, była wyjątkową artystką, piosenkarką, autorką tekstów, a także ikoną wolności, której odwaga nie kończyła się na scenie. Nie tylko zmieniła oblicze polskiego świata muzyki, ale pokazała też, że warto walczyć o to, co ważne. Dlatego właśnie stała się bohaterką jednego z naszych murali – mówi Monika Summer-Brason, dyrektor marketingu magazynów „Gazety Wyborczej”.

Niezwykłe malowidło z wizerunkiem Kory powstało przy ulicy Nowy Świat 18/20 w Warszawie (tyły Pałacu Branickich). Jest portretem połączonym z motywem drzewa – kasztanowca, który rośnie obok. Drzewo stało się częścią pracy, co spowodowało, mural będzie reagował na pory roku i zmieniał się wraz z nimi. Autorem projektu jest artysta Bruno Althamer.

Uroczyste odsłonięcie malowidła będzie miało miejsce w najbliższy czwartek, 17 stycznia br. o godz. 17:00. Po jego odsłonięciu redakcja „Wysokich Obcasów” zaprasza na spotkanie poświęcone artystce z udziałem męża Kory – Kamila Sipowicza, projektanta muralu – Brunona Althamera oraz jej przyjaciół, m.in. Tomasza Raczka i Henryki Bochniarz. Spotkanie odbędzie się w kawiarni Między Nami, przy ulicy Brackiej 20 w Warszawie i poprowadzi je Mariusz Szczygieł. Wstęp wolny.

Warszawski mural z wizerunkiem Kory powstał w ramach akcji organizowanej przez „Wysokie Obcasy” pt. „Kobiety na mury”. Ścienne malowidła pojawiły się również w dwóch innych miastach. We Wrocławiu odsłonięto mural Wandy Rutkiewicz, jednej z najsłynniejszych himalaistek świata. Zaprojektowała go Marta Frej. W Katowicach powstał z kolei mural z wizerunkiem doktor Jolanty Wadowskiej-Król, która ratowała dzieci przed ołowicą – był to projekt Andrzeja Wieteszki.

Akcja „Kobiety na mury” będzie kontynuowana w również w tym roku. Redakcja „Wysokich Obcasów” pragnie pokazać, że każdy region Polski ma swoją „Kobietę na murze” i zachęcić turystów z całego świata, by poznali Polskę przez pryzmat inspirujących kobiet oraz odkryli piękno regionów, z którymi były związane.

Organizatorami akcji są „Wysokie Obcasy” oraz katowicki, wrocławski i warszawski oddział „Gazety Wyborczej”. Partnerzy to: Bank BGŻ BNP Paribas, agencja Red Sheels, miasta: Katowice, Wrocław i Warszawa, a także Greinplast, Q Hotel Plus Katowice oraz hotel HP Park Plaza Wrocław.

logo-kobiety na mury

22.12.2018 Warszawa , Krakowskie Przedmiescie 18/20 (tyły Palacu Branickich ). Mural z portretem piosenkarki Kory Jackowskiej . Autorem jest artysta Bruno Althamer , mural powstal w ramach akcji ” Kobiety wiedza, co robia ” zorganizowanej przez Wysokie Obcasy .
Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Comments

comments

44
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...