Kiedy „drama” wymyka się spod kontroli… O największym konflikcie w historii polskiego YouTube’a

Redakcja PR - 13.04.2017
129

DanielMagical konta Medusa - historia pewnej "dramy"

DanielMagical to bardzo popularny w ostatnim czasie twórca na YouTube. Jego streamy regularnie śledzi kilkanaście tysięcy widzów – transmisje na żywo potrafią trwać nawet 100 godzin! Wczorajszego wieczora, tj 12.04, podczas transmisji doszło do czegoś, czego na polskim YouTube jeszcze nie było… Sprawę skomentowali już znani twórcy: Człowiek Warga (Maciej Dąbrowski), Boxdel, Marcin Dubiel, Mandzio i Remigiusz Maciaszek. Co poszło nie tak? 

Zaczęło się dosyć typowo jak na „dramę” (publiczną kłótnię co najmniej dwóch youtuberów – przyp. red.). Dwaj najpopularniejsi polscy streamerzy – Medusa i Rafonix  – w swoich wieczornych transmisjach 12 kwietnia nie szczędzili słów krytyki  pod adresem streamu Daniela. Magical w tym samym czasie również nadawał transmisję, gdzie ostro krytykował tych twórców. Skończyłoby się na kolejnej pyskówce, gdyby nie pomysł Medusy.

Vloger kupił sobie kanarka i na prośbę widzów zostawił go na noc w klatce  z włączoną kamerką – tak by mogli śledzić, jak ptak się zachowuje. W komentarze pod tym streamem włączyli się widzowie DanielaMagicala, którzy oskarżali Medusę o kopiowanie pomysłów „ich” streamera.

Komentarze przerodziły się w regularną pyskówkę, do której niedługo potem przyłączył się sam Medusa. Słyszał, jak DanielMagical publicznie się a niego naśmiewa. Medusa nie wytrzymał. Ogłosił, że jedzie do prywatnego mieszkania Daniela, by tam go pobić!

[uwaga – film zawiera wiele wulgaryzmów]

Rzeczywiście, w kilkanaście minut po deklaracji Medusy, Daniel zaczął dostawać pogróżki, a w jego okno ktoś rzucał jajkami. Jak wynika z komentarzy, okno Daniela obrzucili jego byli znajomi, z którymi jest teraz skłócony.
Jak skończyła się afera? Daniel na „gości” czekał do godziny 4:00, potem poszedł spać, zostawiając włączony stream dla widzów. Medusa zjawił się z kilkuosobową grupą pod blokiem Daniela. Krzyczał, by zszedł na dół porozmawiać o sprawie. Gdy Daniel stanowczo odmówił, w jego okno ktoś rzucił butelką. Czy był to Medusa? Vloger zaprzecza, jednak widzowie streamu Daniela oskarżają go o to w komentarzach.

Jak skończy się ta „drama”? Tego dziś nie wiemy. Wiemy natomiast jedno – to chyba jedna z największych „dram” na polskim YouTube – z wirtualnego przeniosła się bowiem do rzeczywistego świata.

*******

Aktualizacja, g. 15:43. Jak informuje portal ApyNews, sieć partnerska Gamellon, do której należał kazał Medusa Official, zerwała z nim współpracę w trybie natychmiastowym. Do tej sieci należą inne kanały gamerów: Blowka, Stuu, BOXDELa, Krzysztofa Golonki czy Mandzia.

Źródło: ApyNews

Comments

comments

129
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...