Kasia Gandor i ORB News w „ramówce wyborczej” Gazeta.pl 

Informacja Prasowa - 30.08.2023
266

W ramach "ramówki wyborczej" - redakcja zaprasza do śledzenia  istniejących już formatów portalu oraz nowych

W związku z oficjalnym rozpoczęciem kampanii wyborczej, zespół Gazeta.pl przygotował dla swoich czytelniczek i czytelników „ramówkę wyborczą”. W jej ramach redakcja zaprasza do śledzenia zarówno istniejących już formatów portalu, jak i tych zupełnie nowych, przygotowanych we współpracy z internetowymi twórcami – Kasią Gandor i ORB News. Wszystkie materiały portalu na temat wyborów parlamentarnych 2023 można znaleźć w serwisie Wybory.Gazeta.pl.

W tegorocznej deklaracji redakcyjnej dziennikarki i dziennikarze Gazeta.pl zapowiedzieli obiektywne informowanie o przebiegu kampanii wyborczej tak, aby umożliwić swoim czytelniczkom i czytelnikom podjęcie decyzji przy urnie w oparciu o fakty. – Partią Gazeta.pl jest Partia Czytelniczek i Czytelników i to jest nasz „elektorat”. Naszym głównym zadaniem jest zapewnić czytelnikom jak najwięcej rzetelnych informacji, komentarzy czy analiz, ale przy urnach zdecydują sami. Mam nadzieję, że nasza ramówka pomoże im w tym kluczowym dla każdego demokratycznego społeczeństwa czasie – mówi Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl. 
W najbliższych tygodniach na łamach Gazeta.pl oraz na profilach portalu w mediach społecznościowych pojawią się materiały wideo przygotowane we współpracy ze znanymi internetowymi twórcami, specjalizującymi się w treściach edukacyjnych oraz tematach społeczno-politycznych.
Materiały wideo na podstawie wyników badania „Prawdziwe problemy Polaków” przygotuje dla Gazeta.pl Kasia Gandor. To popularyzatorka wiedzy, vlogerka i ekspertka w dziedzinie biotechnologii, która w swojej twórczości koncentruje się na wszystkim, co jest związane ze środowiskiem, technologią, zdrowiem, zrównoważonym rozwojem oraz punktami styku między nauką a społeczeństwem. Była wielokrotnie nagradzana za swoje treści, m.in nagrodą Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego, statuetkami Grand Video Awards i Influencers Live Awards. Rozmowę z twórczynią można przeczytać na Gazeta.pl – tutaj.
Przed wyborami na Gazeta.pl publikowane będą również materiały wideo przygotowane przez twórców ORB News, którzy na kanałach na platformie YouTube i TikTok w przystępny i zabawny sposób komentują zjawiska społeczne i polityczne.
Przed wyborami Gazeta.pl zaprasza także do śledzenia swoich stałych formatów redakcyjnych, które poruszają tematy związane z polityką i trwającą kampanią: najświeższych informacji z politycznego świata od Jacka Gądkafelietonów i wywiadów Grzegorza Sroczyńskiegokwestionariuszy Grzegorza Wysockiegoanaliz sondaży Marcina Kozłowskiegosond ulicznych Klaudii Kolasy i Bartłomieja Marcinkowskiegocyklu „Gospodarczy TGV” Mikołaja Fidzińskiego oraz „Porannej Rozmowy Gazeta.pl” prowadzonej przez Karolinę Hytrek-Prosiecką i Jacka Gądka.
Wszystkie materiały na temat wyborów parlamentarnych 2023 można znaleźć w serwisie Wybory.Gazeta.pl.
Zgodnie z obietnicą złożoną czytelniczkom i czytelnikom, redakcja portalu nie zrezygnuje też z głośnych akcji specjalnych, które wyróżniają Gazeta.pl na tle konkurencji. Swoje działania będzie koncentrować wokół tematów, które najbardziej wybrzmiały w zleconym przez Gazeta.pl badaniu „Prawdziwe problemy Polaków”, takich jak zdrowie psychiczne, mieszkalnictwo, edukacja, inflacja i bezpieczeństwo kraju. 

Comments

comments

266
Komentarze
Sonda

Czy sztuczna inteligencja w postaci Chatbotu GPT zrewolucjonizuje branżę public relations?

Loading ... Loading ...